Hatvan perc alatt rúgott tizenhárom gólt a szeretettel és tisztelettel fogadott DVTK

Abaújszántó – Igazi futballünnepnek lehettek szemtanúi, akik ott voltak a meccsen.

Hírverő mérkőzést játszott a DVTK Abaújszántón. A rendkívül sportszerű mérkőzésen Novothny Soma öt, Georges Grififhts Barczi Dávid két-két, Bognár István, Bacsa Patrik, Dražen Okuka és Lipták Zoltán egy gólt szerzett – írta a klub honlapja.

Abaújszántó VSE – Diósgyőri VTK 2-13 (0-8)

Abaújszántó, 300 néző. Játékvezető: Kátai Gábor (Márkus Péter, Berényi Ákos).

Abaújszántó: Nagy I. – Hankó, Konkoly K., Molnár A., Szűcs R., Pocsai, Kópé, Burai, Mika, Budai, Konkoly T. Vezetőedző: Sánta Zsolt.

DVTK: Antal – Eperjesi, Lipták, Tamás M., Németh – Bacsa, Grumic, Bognár I., Barczi – Novothny, Griffiths. Vezetőedző: Egervári Sándor.

Csere: Antal helyett Zöldesi, Konkoly K. helyett Bukta, Mika helyett Sánta a 31., Grumic helyett Okuka és Burai helyett Szárnya a 43 percben.

Gólszerző: Pocsai (2), illetve Novothny (5), Griffiths (2), Barczi (2), Bacsa, Bognár, Okuka, Lipták.

Kulcspillanatok

3. perc: Abaújszántó – DVTK 0-1

Bognár labdáját Barczi játszotta meg szépen, majd közelről az üres kapuba passzolt

8. perc: Abaújszántó – DVTK 0-2

Griffiths szerzett labdát, majd az eldőlő kapus alatt a hálóba lőtt

13. perc: Abaújszántó – DVTK 0-3

Lipták hosszú indítását Novothny egy pattanás után balról a kapu hosszú oldalába lőtte

14. perc: Abaújszántó – DVTK 0-4

Bognár ugratta ki Bacsát, aki már csak a kapussal állt szemben, azonban önzetlenül a bal oldalán érkező Novothny elé tálalt, akinek nem okozott gondot közelről az üres kapuba gurítani

18. perc: Abaújszántó – DVTK 0-5

Németh hozta fel a labdát a bal oldalon, a védők mögé került, a középre adott labdára Novothny érkezett, aki a kapus mellett elhúzta, és a hálóba pöckölt

19. perc: Abaújszántó – DVTK 0-6

Bognár labdáját Novothny balról Bacsának passzolta, aki szinte a gólvonalról szerezte meg a 6. találatot

23. perc: Abaújszántó – DVTK 0-7

Bognár szerzett labdát a félpályán, védők közül egyedül kilépő Novothnyt indította, aki néhány lépés után kapufás gólt emelt

29. perc: Abaújszántó – DVTK 0-8

Bacsa volt ismét önzetlen a 16-oson belül, labdáját Bognár emelte a kapura, Nagy csak beleütni tudott

43. perc: Abaújszántó – DVTK 1-8

Szépített a hazai csapat, Pocsai balról, távolról ívelt a hosszú felső sarokba, szépségdíjas gól volt

45. perc: Abaújszántó – DVTK 1-9

Lipták hosszú labdáját Griffiths értékesítette közelről

48. perc: Abaújszántó – DVTK 1-10

Griffiths ugratta ki Barczit, aki a kapussal állt szemben, mégis lepasszolta, Novohtny ötödik gólját lőtte

50. perc: Abaújszántó – DVTK 2-10

hazai szöglet után Pocsai a 16-osról, kissé balról bombázott a kapu bal oldalába

52. perc: Abaújszántó – DVTK 2-11

Barczi, Novothny, Barczi volt a 16-oson belül a labda útja, Dave éles szögből a hosszú alsó sarokba lőtt

54. perc: Abaújszántó – DVTK 2-12

Németh baloldali beadása egy védő fején felpattant, a rövid saroknál Okuka érkezett, és a hálóba csúsztatott

59. perc: Abaújszántó – DVTK 2-13

Novothny ugratta ki a leshatárról induló Liptákot, aki elhúzta a kapus mellett, és az üres kapuba gurított

Edzői nyilatkozatok

Sánta Zsolt: – Igazi futballünnepnek lehettek szemtanúi a  kilátogatók Abaújszántón. Mindig nagy tisztelettel és szeretettel fogadjuk a DVTK-t.

Egervári Sándor: – Köszönjük a meghívást, nagyon sportszerű mérkőzést játszottunk. Mind a két csapat maximálisan kiszolgálta a nézőket.