Fradi-DVTK: fogy a levegő a vendégek körül

Visszavágtak Rebrovék.

Ferencváros-DVTK 1-0

Visszavágott az év eleji vereségért a Ferencváros a DVTK-nak, otthon tartotta mind a három pontot a zöld-fehér csapat. A Fradi megőrizte az előnyét az élen, míg a Diósgyőr egyre nehezebb helyzetben van. Rohamosan fogynak a meccsek, ezzel a pontszerzési lehetőségek is. A játék adhat némi okot a reményre a Diósgyőrnek, azonban mindenáron pontokat kell szereznie a csapatnak a következő fordulókban.

Interjú a vezérigazgatóval: amiben az FTC piaci márkaként is más, mint például a Coca Cola vagy a Pepsi – NB1.hu

A MÉRKŐZÉS FŐSZEREPLŐJE: FRANCK BOLI

Egyetlen találat született a meccsen, azt Boli szerezte. A gólja újra önbizalmat adhat a csapatnak, a Magyar Kupából való kiesés és az MTK elleni döntetlen után.

A MÉRKŐZÉS KULCSMOMENTUMA: A MAJDNEM ÖNGÓL

A 67. percben Blazic nem tudott lecsapni egy indításra, így Ivansovski próbálkozhatott, ám nem tudta ellőni a labdát 11 méterről Dibusz mellett. A kipattanót Mmaee mentette a léc fölé a földön ülve. Nagyon közel állt a vezetés megszerzéséhez a DVTk, ami a játék képe alapján elég is lehetett volna legalább egy pontra.

A GÓL TÖRTÉNETE:

77. p.: Civic balról adta meg a labdát, ami tökéletes Bolinak, a játékos az ötösről a jobb felső sarokba fejelte a labdát. 1-0

A következő körben a Fradi Zalaegerszegre látogat, míg a DVTK az MTK-t látja vendégül.

Ferencvárosi TC-Diósgyőri VTK 1-0 (0-0)
Groupama Aréna, zárt kapuk mögött, v.: Berke
FTC: Dibusz – Botka (Wingo, 7.), Blazic, Mmaee (Dvali, 67.), Heister (Civic, a szünetben) – Haratin, Laidouni – Zubkov, Tokmac (Hariasvili, 67.), Uzuni (Sigér, 84.) – Boli
DVTK: Malenica – Grgic, Milovic, Hegedűs, Pikk – Márkvárt, Zivulic (Roshi, 79.), Max (Suljic, 82.) – Drazic, Grozav, Ivanovski
gólszerző: Boli (77.)
sárga lap: Milovic (59.), Márkvárt (68.), Hegedűs (90.), illetve Laidouni (84.)