Magyar Kupa: újabb NB I-es csapat esett ki – eredmények

Két meccset is elhalasztottak.

Az élvonalbeli Kisvárda meglepetésre 1-0-ra kikapott a harmadosztályú Pécs vendégeként a labdarúgó Magyar Kupa nyolcadik fordulójának szerdai játéknapján, így nem jutott be a nyolcaddöntőbe. A többi NB I-es csapat, amely délben lépett pályára, továbbjutott: a Honvéd Monoron, a Zalaegerszeg Szarvason, a Puskás Akadémia Dabason, a Paks pedig Mosonmagyaróváron győzött.

A Vác-Újpest és a Dorog-Debrecen találkozókat a pályák használhatatlansága miatt nem lehetett szerdán lejátszani, ezeket az összecsapásokat elhalasztották, akárcsak az Ózd-Kaposvár összecsapást.

Eredmények:

12.00: Monor (NB III)–Budapest Honvéd 1-3
G.:
Barthel (85.), ill. Moutari (22.), Lanzafame (52.), Vadócz (69.)

G.:
van Nieff (18.), Meissner (45.), Vanecek (63.)

12.00: Mosonmagyaróvári TE (NB III)–Paksi FC 0-4
G.:
Kecskés (5.), Böde (9.), Báló (13.), Könyves (24.)

12.00: Lipót Pékség SE (NB III)–Gyirmót FC Győr (NB II) 3-1 (hosszabbítás után, rendes játikidőben 1-1)
G.:
Varga T. (33.), Zambo (102.), Farkas Z. (105., öngól), ill. Koltai T. (7.)

12.00: III. Kerületi TVE (NB III)–Vasas FC (NB II) 2-1 (hosszabbítás után, rendes játékidőben 1-1)
G.:
Balázs R. (15.), Borvető (116.) ill. Torghelle (22. – 11-esből)

További híreink, beszámolóink, reakcióink a Magyar Kupáról erre a linkre kattintva érhető el.

FRISSÍTÉS:

A Magyar Kupa 8. fordulójában három mérkőzést rendeztek szerdán kora este. Ezek közül egyértelműen kiemelkedett a Győr-Mezőkövesd találkozó, amely sokáig emlékezetes lesz: az első félidő gyors gólváltása után hosszabbításba torkollott az összecsapás, amely során az újonnan kinevezett Kondás Elemér csapata örülhetett – hogy a 113. percben előbb büntetőből egyenlítsen az NB I meglepetésgárdája, majd néhány minutumra rá Zivzivadzénak köszönhetően megszerezze a győztes találatot. A győriektől Vashkebát kiállították a hajrában.

A végjátékban fordítva győzött a Haladás is, a nehéz helyzetben lévő klub a Budafok ellen aratott nagyon fontos sikert. A másodosztályú gárdák közül a Siófok is kiesett, ők Dunaújvárosban maradtak alul.

Eredmények:

15.30: Szombathelyi Haladás (NB II)–Budafoki MTE (NB II) 2-1
G.
: Kiss (83.), Szalay (86.), ill. Romic (8.)

18.00: Dunaújváros (NB III)–BFC Siófok (NB II) 2-1
G
.: Csendes (21.), Horváth (58.), ill. Magasföldi (89. – 11-esből)

18.00: ETO FC Győr (NB II)–Mezőkövesd 2-3
G.: Szánthó (33.), Bagi (103.), ill. Eperjesi (10.), Berecz (113. – 11-esből), Zivzivadze (117.)

Később:

Békéscsaba 1912 Előre (NB II)-Ferencvárosi TC 20.00

Az Ózdi Kohász SC (NB III)-Kaposvári Rákóczi FC, a Vác FC (NB II)-Újpest FC és a  Dorogi FC (NB II)-Debreceni VSC mérkőzést elhalasztották.

Kedden játszották:
Szeged-Csanád Grosics (NB II) – MOL Fehérvár FC 0-1 (0-0, 0-0, 0-1) – hosszabbítás után
MTK Budapest (NB II)-Diósgyőri VTK 1-0 (0-0, 0-0, 1-0) – hosszabbítás után

Kipróbálnád a sportfogadást? A legjobb helyen jársz! (x)