Róma - Hisznek a továbbjutásban.
Az AS Roma összesítésben 5-2-es hátrányból kezdi majd a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjének szerdai visszavágóját, ennek ellenére változatlanul a továbbjutás a célja a Liverpoollal szemben. A meccset az M4 Sport és az m4sport.hu is élőben közvetíti.
A rómaiak cseh középcsatára, Patrik Schick leszögezte, van esélyük három gólt szerezni, mivel ellenfelük védekezése nem olyan erős, mint a támadójátéka.
Az olasz csapat a negyeddöntőben is jelentős hátrányba került az első meccsen, hiszen 4-1-re kikapott Barcelonában, ám a visszavágón 3-0-ra győzött a Stadio Olimpicóban, és nagy meglepetésre továbbjutott.
"Azon a találkozón csodálatos volt a hangulat, és ha lehetséges, a Liverpool ellen ez fokozódik majd" – tette hozzá Schick.
Az angliai mérkőzésén sokáig úgy tűnt, eldőlt a továbbjutás, hiszen a hazaiak a sebességkülönbséget kihasználva már 5-0-ra is vezettek, a hajrában azonban az AS Roma csökkenteni tudta a hátrányát.
"Félelem nélkül, nagy elszántsággal és bátorsággal kell kimennünk a pályára" – szögezte le a cseh csatár.
Edzője, Eusebio Di Francesco szintén kijelentette, hisznek a fordításban.
"Rendkívüli dolgot vittünk véghez a Bajnokok Ligájában a mostani idényben. Ez egy nagy utazás számunkra, és most sem akarunk megállni. Optimista természetű vagyok, és szeretnék ünnepelni a lefújás után" – nyilatkozta.
Bár a rómaiak a bajnokságban már hatszor kikaptak hazai pályán, a BL-ben még veretlenek odahaza. Nem jó előjel azonban számukra, hogy a legutóbbi hat oda-visszavágós párharcot elveszítették angol klubcsapatokkal szemben.
A szerdai mérkőzést a szlovén Damir Skomina vezeti.
Bajnokok Ligája, elődöntő, visszavágó:
Szerda:
AS Roma (olasz)-Liverpool FC (angol) 20.45
Az első mérkőzésen: 2-5