Vidi-Paks: hazai kapusbravúrok, kihagyott ziccerek, bombagól, piros lap, két büntető

A magyar válogatott támadó bombagóljára egy büntetőből szerzett gól volt a válasz, majd jött a drámai véghajrá.

Az NB I nyolcadik fordulójában a Paksi FC a Fehérvár FC otthonába látogatott.

A 12. percben Mezei passza után Ötvös cselezett majd lőtt, Dala bravúrral védett. A 26. percben Larsen fejesét ütötte ki Simon, a másik oldalon a 17 éves Győrfi próbálkozását védte a Vidi fiatal hálóőre. A félidő végén Tóth távoli lövése alig szállt fölé, Holender viszont nem hibázott: Csongvai remek előreívelése után a 16-szors magyar válogatott támadó látványos góllal szerzett vezetést a Vidinek, 1-0.

A második játékrész elején Ötvöst buktatta Pető a tizenhatoson belül. Windecker büntetőjét Dala a kapufára tolta, az onnan kipattanó labdát Tóth lőtte kapura, a Fehérvár fiatal kapusa ismét nagyot védett. A 62. percben a frissen beállt Katona ziccerben a kapufát találta el. Bő tíz perccel később Simut kezezése után ítélt büntetőt a játékvezető, Ötvös nem hibázott, 1-1. Pár perccel később Larsen megkapta második sárga lapját, de így is majdnem gólt lőtt az emberhátrányban játszó Vidi: Stefanelli közeli próbálkozása nem talált kaput. A hosszabbításban előbb Stefanelli fejelt mellé, a másik oldalon pedig Zimonyi hibázott közelről. A 96. percben Varga passza után Windecker látványos mozdulattal három pontot érő gólt lőtt, 1-2.

OTP Bank Liga, 8. forduló:
FEHÉRVÁR FC – PAKSI FC  1–2 (1–0)
Sóstói Stadion, 3079 néző, v.: Karakó Ferenc
Gólok: Holender (45.) ill. Ötvös (75., 11-esből), Windecker (96.)
Sárga lap: Larsen (18., 78.), Ötvös (38.), Milicevic (41.), Győrfi (65.), Holender (71.), Kinyik (83.)
Piros lap: Larsen (78.)
Vidi: Dala – Simut, Serafimov (Katona M., 62.), Spandler, Milicevic (Bedi, 53.) – Csongvai, Larsen, Holender, Melnyk (Pető M., 35.), Stefanelli – Gradisar. Vezetőedző: Pető Tamás
Paks: Simon – Győrfi, Kinyik, Vas (Silye, a szünetben), Szabó – Haraszti (Windecker, a szünetben), Mezei (Varga R., 87.), Ötvös, Papp, Vécsei (Zimonyi, 67.) – Tóth B. (Böde, 67.) Vezetőedző: Bognár György

Pető visszafogottan reagált a bírói döntésekre, Bognár a 17 éves magyar játékosát méltatta

Kipróbálnád a sportfogadást? A legjobb helyen jársz! (x)