DVSC-Vidi: parázs csata, rendkívüli iram, egy bombagól döntött

Az utolsó fordulóra marad a döntés a dobogós helyek sorsáról.

Az NB I 32. fordulójának zárómérkőzésén az ezüstéremért küzdő Fehérvár az 5. Debrecen otthonába látogatott. Megyeri Balázs a mérkőzés előtt Zilahi-díjat kapott, az egyszeres magyar válogatott kapus lett a DVSC idei szezonjának legjobbja.

Hatalmas iramban kezdődött a találkozó, a 6. percben Karamoko lövését védte Megyeri bravúrral. Hét perccel később Katona fejesét a kapufa, egy perccel később a fiatal középpályás távoli lövését Megyeri hárította. A 24. percben Vajda szerzett labdát a Vidi tizenhatosa előtt, a próbálkozását azonban Tóth védte. Az első félóra végén Schön szólóját egy életerős lövés követte, a Megyeriről kipattant labdát Karamoko fölé bombázta.

A második játékrészben sem vettek vissza a tempóból a csapatok, a 60. percben Ojediran lövését védte Tóth. A 76. percben ismét Megyeri volt Fehérvár támadásának végállomása, Christensen tüzelt. Három percre rá egy hazai szöglet után a kifejelt labdát Dreskovic remekül eltalálta kapásból, Tóth tehetetlen volt, 1-0. A 86. percben a remekül focizó Szécsi szólója után viszont nagyot védett a Vidi kapusa. Mindkét csapat védelme szervezetten működött egész meccsen, egyetlen átlövésgól döntött.

A Fehérvár maradt a harmadik helyen, a DVSC biztosan ötödikként zárja a szezont.