Hátrányból fordított a BL-selejtező főpróbáján a Honvéd

Budapest - Győztes gólt szerzett a visszatérő csatár.

A BL-selejtező főpróbáját játszotta ma délután a Honvéd. Erik van der Meer vezetőedző az alábbi csapattal kezdett az NB II-es Békéscsaba ellen.

A 33. percben Birtalan szerzett vezetést a vendégeknek, 15 méterről lőtte ki a bal alsó sarkot (0-1). A 43. percben egyenlített a Honvéd: Eppel lövése Birtalan testéről került a kapu jobb oldalába (1-1).

A szünetben két helyen cserélt Erik van der Meer, King helyett Villámot, Laczkó helyett Bobál Dávidot küldte a pályára.

A 2. félidőben, ahogy az elsőben is mezőnyfölényben játszottunk, a vendégek veszélyes ellentámadásokkal operáltak. A mérkőzés végeredményét Danilo állította be a 86. percben, amikor Kamber labdáját 14 méterről lőtte a kapu jobb oldalába (2-1).

Él a cseh vonal: német bajnok védővel erősödött a Vasas – NB1.hu

Ha továbbjutnak, a következő körben már Dzeko egykori csapatársára is számíthatnak

Felkészülési mérkőzés

Bp. Honvéd – Békéscsaba 1912 Előre  2-1  (1-1)

Bozsik Stadion, zárt kapus mérkőzés, vezette: Kovács Imre.

BHFC: Gróf – King (Villám 46’), Lovric, Baráth (Deák 68’), Laczkó (Bobál D. 46’) – Pölöskei (Gazdag 57’), Kamber, Nagy G. (Bíró Á. 89’), Holender (Kabangu 68’) – Eppel (Danilo 57’), Lanzafame (Koszta 75’).

Békéscsaba: Ribánszki Szélpál, Fehér Zs., Mészáros, Pilán Nagy I., Nagy S., Eszlátyi, Gránicz Gyurján,  Birtalan. Cserék: Máthé, Babinyecz, Király, Urbin, Viczián, Szalai D., Tóth D..

Gólszerzők: Birtalan Botond (38. perc), Eppel Márton (43. perc), Danilo Cirino (87. perc).