nb1.hu

Akár magyar válogatott is lehet a svéd bajnokság egyik legjobbja

Korábban már írtunk Sebastian Nanasiról, a Malmö 21 éves támadójáról, aki nagyapja, Nánási József, valamint édesapja, a magyar floorball-válogatottban korábban szereplő Dennis Nanasi után akár a magyar válogatottban is szerepelhetne, de eddig még nem keresték a magyar szövetségtől, időközben pedig barátságos mérkőzéseken bemutatkozott a svéd nemzeti csapatban.

Topliga az álma a svéd Malmö magyar származású csatárának

A svéd utánpótlás-válogatottak ranglétráját végigjáró csatár az év elején azt nyilatkozta a közmédiának, hogy ha Magyarországról hívnák, akkor természetesen áttekintené a lehetőségeket, de egyelőre a svéd együttesre koncentrál.

Nanasi a svéd élvonal jelenlegi kiírásában 25 mérkőzésen 10 gólt, illetve 7 asszisztot jegyzett eddig, ezzel a góllövőlista negyedik helyén áll. Ennek ellenére csak felkészülési meccsen lépett pályára a svéd válogatottban Izland és Finnország ellen, azóta az U21-es csapatban számítanak rá.

Most egy svéd podcastnek azt nyilatkozta, még nem döntött a jövőjéről: „Még nem hoztam meg a döntést, sem a magyar, sem a svéd válogatottól nem kerestek az ügyben. Meglátjuk, mit hoz a jövő.”

A FIFA szabályzata alapján egy játékos akkor válthat országot, ha nem tétmérkőzésen lép pályára az adott nemzeti csapatban, így Nanasi előtt nyitva áll az ajtó a magyar válogatott felé.

Nanasi egyébként korábban elárulta, még soha nem járt Magyarországon, de sok szépet hallott már Budapestről, ezért tervezi, hogy a jövőben ellátogat majd a magyar fővárosba.

Megosztás:
Kapcsolódó hírek
DVSC
DVTK
ETO FC Győr
Ferencvárosi TC
Kecskeméti TE
Fehérvár FC
MTK Budapest
Nyíregyháza Spartacus FC
Paksi FC
Puskás Akadémia FC
Újpest FC
ZTE FC