Julen Lopetegui, a Real Madrid labdarúgócsapatának vezetőedzője szerint Gareth Bale képes betölteni a Cristiano Ronaldo távozásával keletkezett űrt.
Lopetegui a madridiak amerikai turnéján adott nyilatkozatában megemlítette: Ronaldo a Real Madrid jelenkori történetének egyik legfontosabb alakja, akinek távozásával egyértelműen űr keletkezett a csapatban.
„Bale csodálatos játékos, rengeteg kiváló tulajdonsággal. Az ő segítségével betölthetjük ezt az űrt” – mondta a Realhoz nyáron érkezett szakember, aki az oroszországi világbajnokság előtt még a spanyol válogatott szövetségi kapitánya volt.
Lopetegui kiemelte: a Juventushoz szerződött portugál klasszis távozása „fantasztikus lehetőség” Bale számára, hogy a Real Madridban bizonyítson, és mutassa meg páratlan képességeit.
A spanyol sajtó az elmúlt hónapokban arról írt, hogy Bale elvágyódik a Real Madridból, miután nem kap elég játéklehetőséget. Többször hozták hírbe a Premier League meghatározó klubjai közül a Manchester Uniteddel, valamint volt klubjával, a Tottenham Hotspurrel. Lopetegui az ilyesféle feltételezésekkel kapcsolatban nem akart véleményt formálni, és cáfolta, hogy Bale esetleges távozásának jelenleg bármilyen valóságtartalma lenne.
A walesi szélső 2013-ban igazolt a Realhoz, és bár azóta többször sérülés miatt nem számíthattak rá, gyakran még egészségesen sem volt állandó helye a kezdőcsapatban. A Bajnokok Ligája májusi döntőjében is csereként lépett pályára 1–1-es állásnál, és végül az ő két gólja döntötte el a Liverpool ellen 3-1-re megnyert találkozót.
Marco Rossi kért egy tanárt maga mellé, mert mihamarabb szeretne megtanulni magyarul, a DIGI Sport híradójának adott interjújában arról is beszélt, hogy itt kicsit még jobban otthon érzi magát, mint Olaszországban. A magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya szerint a kiválasztásánál biztosan előny volt, hogy nagyjából az összes Magyarországon játszó futballistát ismeri, a legfontosabb feladatának pedig azt tartja, hogy taktikailag felépítsen egy minél hamarabb használható alapot.
A DIGI Sport szakértője, a korábbi válogatott Sallói István kiváló választásnak tartja Marco Rossit, akire amolyan külföldi magyarként tekinthetünk. A Honvéddal bajnoki címig jutott olasz szakember hasonlóan érez a magyarokkal, az országgal kapcsolatban: "Azt mondhatom, hogy teljesen itthon érzem magam Magyarországon. Négy évet dolgoztam itt, plusz egyet Dunaszerdahelyen, ami ugyan papíron nem Magyarország, de a környezet magyar. Úgyhogy teljesen olyan Magyarország, mintha otthon lennék Olaszországban, sőt, ha őszinte akarok lenni, akkor még egy kicsit jobb is" – nyilatkozta a Sport24 Extrának Marco Rossi, aki ráfekszik a magyar nyelvre is. "Pont tegnap jeleztem, hogy szeretnék kérni egy tanárt. Az se fontos, hogy feltétlen beszéljen olaszul, angolról magyarra teljesen megfelel. Szeretném, ha legalább egy kis magyarra megtanítana, ami olaszként nagyon komplikáltnak tűnik. De minden tisztelettel a magyar nyelv és kultúra iránt, jelenleg nem a nyelvtanulás áll az elvégzendő feladataim listájának első helyén, most más a prioritásom."
Arról is beszélt, hogy a kinevezése előtt miért lehetett esetleg előnyben más külföldi szakemberekhez képest. "Szerintem ebben a munkában, amikor egy olyan nagy futballmúltú országot kell képviselned, mint Magyarország, külföldiként nem indulsz előnyből. Viszont hatalmas a felelősség a válladon, hogy felépíts egy csapatot. De ha feltétlen az én előnyeimet kéne néznünk, akkor biztos köztük van, hogy nagyjából az összes Magyarországon játszó játékost ismerem, ahogy azokat a légiósokat is, akik szóba jöhetnek a válogatottnál. Úgyhogy, talán ezért van előnyöm az olyan külföldi szakemberekkel szemben, akik nem ismerik annyira a magyar labdarúgást és a magyar játékosokat.”
Rossi a legfontosabb feladatáról így nyilatkozott: "A legfontosabb feladatunk talán az lesz, hogy taktikailag minél hamarabb egy használható alapot építsünk fel. Lényeges, hogy beszélgessünk a játékosokkal, és igaz válaszokat kapjunk tőlük azt illetően, hogy szerintük mi mit szeretnénk elérni. Hiszen mindössze négy vagy öt edzésünk lesz együtt, úgyhogy nincs vesztegetni való időnk. A problémák mélyére kell ásnunk minél hamarabb, és elkezdeni dolgozni azokon a dolgokon, amik szerintük és szerintünk is előrébb viheti a csapatot. A válogatott összes meccsét megnéztem az elmúlt két szezonból, ami az Európa-bajnokság óta eltelt. Sőt, régebbieket is. Úgyhogy tisztában vagyunk azzal, hogy hogyan teljesített a csapat a közelmúltban, és szerintem egy taktikai alap felépítése az elsődleges feladatunk, de létfontosságú, hogy ebben a játékosok is maximálisan higgyenek.”
Konkrétumot is elárult a taktikáról. "Őszintén szólva, amióta a stábommal megérkeztem Magyarországra, mindig a 4-3-3-as vagy a 3-5-2-es rendszert használtuk. Dunaszerdahelyen 3-4-1-2-ben játszott a csapat. De nem az éppen aktuális rendszer a fontos, hanem a koncepció, amire épül. Persze vannak különbségek a pozíciók között, de a koncepció a lényeges. Az első edzésen valószínűleg kipróbáljuk mindkét lehetőséget, és a játékosok visszajelzése lesz a döntő, hogy melyikben érzik kényelmesebben magukat. Mert nekünk az a dolgunk, hogy lehetővé tegyük a játékosaink számára, hogy a teljes tudásukat kivihessék a pályára. Nem akarunk senkit olyanra kérni vagy kötelezni, amire nincs felkészülve!"
Az elődjei által bevetett játékoskeretet nem fogja nagyon felforgatni, hiszen kevés az idő a finnek elleni mérkőzésig. "Mindig azt mondom, hogy a 20-25 játékost, akiket behívunk a válogatottba, a korábbi válogatott keret alapján kell kiválasztanunk. Miért is? Mert valahogy csapatként kell megjelenni a pályán. Nem hívhatok be öt, hat, hét új játékost, és rakhatom őket egy csapatba úgy, hogy még soha nem játszottak együtt. Hogyan működhetnének csapatként? Lehetetlen küldetés lenne. Ezért aztán, ha új játékosok kipróbálását említem, akkor nagyságrendileg egy-kettőre gondolok, mert a többieknek ismerniük kell egymást, csapatként kell funkcionálniuk."
A stáb látókörén tulajdonképpen minden magyar labdarúgó rajta van. "A Nikolics-Sallói-Németh-Stieber négyestől, amely az Egyesült Államokban játszik, egészen a kazah bajnokságban focizókig mindenki rajta van a radarunkon. A stábommal azt nem mondom, hogy éjjel-nappal dogozunk, de nagyon keményen hajtunk, hogy mindenkiről friss információnk legyen, tisztában legyünk mindenki aktuális formájával. Sallói természetesen abszolút képben van, és ha így folytatja, biztosan meglesz az esélye a válogatottban. Nemrég például Kleinheisler duplázott, de őt mindenki ismeri, és ilyen sikerek mellett ő is biztosan velünk lesz.”
A legnehezebb talán a balhátvéd kiválasztása lesz. "Láttuk mi is, hogy nincsen túl sok opció. Az utóbbi néhány meccsen Szabó János játszott bal oldalt Paksról, és Hangya is kapott időt a poszton, de sajnos Hangya a Vidibe igazolt, a sajnost persze nem az igazolással kapcsolatban értem, hiszen a Vidi egy nagy klub. Arra gondolok, hogy sajnos Stopirával játszik egy poszton, és ha Stopira úgy játszik, mint az utóbbi két-három szezonban, akkor Hangya talán 2-3 meccsnél többet nem fog játszani. Ez ugyanaz a probléma, mint amiről már korábban is beszéltünk. Ha nem játszol rendszeresen, nincs meg benned a meccs ritmusa, e nélkül pedig nem tudsz játszani a magyar vagy bármelyik másik válogatottban. Hiszen a válogatott egy magasabb szint, a különböző országok legjobbjai ellen kell játszanod. Úgyhogy a válogatott meccs színvonala magasabb lesz, és ha nincs meg benned a bajnokságod ritmusa sem, hogyan lennél képes a válogatottban jól teljesíteni? Nehézkesen. Jelenleg egyedül Szabó János játszik rendszeresen a szóba jöhető balhátvédek közül. Korhutnak problémája volt a térdével, most már teljesen felépült, és még mindig a Hapoel ber Sheevánál van, viszont nem tagja a keretnek. El akarják adni, nem tudjuk, hogy Belgiumba vagy Ciprusra. A fontos az, hogy üssék már nyélbe végre az eladást! Amint elkezd újra játszani, már tudom is küldeni neki a válogatott meghívót."
Jó hír, hogy felépült sérüléséből Tomas Kosicky és Ferenczi János. Mindkét játékosnak korábban beszakadt a combja, emiatt az első két bajnoki mérkőzésen nem állhattak a szakmai stáb rendelkezésére, ám hétfőtől a csapattal edzenek.
Továbbra is maródi ugyanakkor Könyves Norbert, aki az egyik edzőmeccsen szenvedett vádlisérülést. Egy vérömleny is kialakult, ami még nem szívódott fel, emiatt továbbra is külön készül. Dankó Mihály rehabilitációs edzőtől megtudtuk, hogy a támadó sportág specifikusmunkát végez.
A keresztszalag-szakadást szenvedett Haris Tabakovicot Svájcban megoperálták, jelenleg a rehabilitációját végzi, mint ahogy a bokaműtéten átesett Aleksandar Jovanovic és Bényei Balázs is.
"Egyelőre ideiglenesen Kocsis János és Erős Gábor irányítja a felnőttcsapat szakmai munkáját Révész Attila sportigazgató felügyelete mellett.
Mozgalmas volt a kedd délután a vártkerti sporttelepen. Kondás Elemér vezetőedzővel a vezetőség szóban megállapodott a szerződésbontás feltételeiről, az edzés előtt pedig csapatgyűlés vette kezdetét.
„A játékosokkal ismertettem az új felállást, amely szerint Kocsis János készíti fel a csapatot a következő mérkőzésre Erős Gábor segítségével, az én szakmai felügyeletem mellett – mondta a négy fal között elhangzottakról Révész Attila sportigazgató. – Ez ideiglenes felállás, miközben keressük a végleges megoldást a vezetőedzői szerepkörre. Az Újpest ellen még biztos, hogy így készülünk. Elmondtam az elvárásainkat és azt, hogy sokkal szigorúbban szankcionáljuk majd a fegyelmezetlenségeket, mint eddig.. A meccselés Kocsis János feladata lesz, de a kispadon én is helyet foglalok majd, már csak azért is, mert a jelenlegi stábból én rendelkezem pro licenccel.”
A szakmai stáb tovább bővült: az eddig az utánpótlás területén dolgozó Vas Dávid a felnőttek erőnléti felkészítéséért is felel, Oláh Dávid pedig elemzőként dolgozik a csapattal."
Kondás Elemér örökébe akár Horváth Ferenc is léphet, erről bővebben itt olvashatnak.
Adrien Rabiot megszerzésére fektetnek nagy hangsúlyt a Barcelonánál. Rabiot jelenleg hezitál, mivel nem tudja eldönteni, hogy meghosszabbítsa-e a szerződést a PSG-nél vagy igent mondjon a katalánoknak.
Olaszországi sajtóhírek alapján már-már készpénznek lehet venni, hogy Gonzalo Higuaín az AC Milanban folytatja a pályafutását. A Juventus gólerős labdarúgója állítólag egy évre kölcsönbe került a piros-fekete csapathoz.
A "lízingért" a milánóiak 18 millió eurót fizetnek, és opciós joguk is lesz, jövő nyáron 32 millió fontért vehetik meg végleg a dél-amerikai játékost.
A 30 esztendős Higuaínhoz Cristiano Ronaldo érkezése után nem ragaszkodnak a Juventusnál.
A SZEOL csapatában folytatja a pályafutását Kozics Barnabás, a Tisza-partiak közleményét változtatás nélkül közöljük:
Kozics Barnabással bővült csapatunk kerete: a 21 éves, Kaposváron nevelkedett középpályás másfél, Szekszárdon töltött évet követően érkezett a SZEOL SC-be. Fiatalon már az NB II-ben is lehetőséget kapott nevelőegyesületében, az előző idényben 26 mérkőzésen lépett pályára a szintén az NB III Közép-csoportjában szereplő Szekszárdban, ahol öt gólt is szerzett.
– Siha Zsolt nagyon kitartó volt, ez a bizalom pedig nagyon vonzó volt számomra, ezért döntöttem úgy, hogy ide igazolok. Jó szereplést várok a csapattól, kíváncsian várom majd, mit sikerül kihoznunk ebből az évből. A legfontosabb, hogy a csapat jól szerepeljen, de szeretném megmutatni magamat, hogy mire is vagyok képes – fogalmazott új játékosunk.
Honlapunkon is megírtuk, hogy Kondás Elemér hamar belebukott a Kisvárda förtelmes startjába. A Lokival bajnoki címet szerző tréner munkáját két 4-0-s vereség után köszönte meg a vezetőség.
A Nemzeti Sport értesülései szerint Kondást Horváth Ferenc válthatja az újonc padján, a várdaiak már elkezdték a tárgyalásokat a szakemberrel, illetve a Balmazújvárossal.
A 18 éves Fehér Martin is megállapodott a cigándi vezetőséggel, így a fiatal védő is az NB III-ban szereplő csapatnál folytatja a karrierjét. Az együttes weboldala szerint ezzel az igazolással teljessé vált a keret.
A főváros és vidék, valamint Rossi és Fernando összehasonlítása.
Egész egyszerűen nem átlagos!
Sem abban, amit a pályán művel, sem abban, ahogy nyilatkozik. Karakán egyéniség, akinek megvan a véleménye és el is tudja mondani azokat. Technikás, jó játékos, aki meccseket képes eldönteni, de tudni kell vele bánni és beszélni. Játszott már a fővárosban (jobban meg lehetett volna becsülni Kispesten), valamint az egyik legfontosabb vidéki fellegvárban, Zalaegerszegen. Most a magyar labdarúgás szempontjából szintén megkerülhetetlen Diósgyőr játékosa, első hazai meccsén, amikor először volt kezdő új klubjában, góllal és gólpasszal, illetve a rá jellemző játékkal és hozzáállással mutatkozott be.
Vernes Richárddal beszélgettünk.
Budapest, Zalaegerszeg, Miskolc. Mi a különbség közöttük a városok lakosainak a focihoz való hozzáállásában?
Fővárosban három nagy szurkolótábor van, megoszlik a város figyelme, Zalaegerszegen és Miskolcon kisebb összességében a közeg, de közelebb vannak a csapathoz az emberek és mindenki egy csapatot szeret.
Többet találkozol vidéken a drukkerekkel?
Miskolcon még csak egy hazai meccset játszottam, így még nincsenek szurkoló ismerőseim. Tavaly Zalaegerszegen nagyon rossz volt a hangulat. Pedig ott is nagyon jó szurkolás lehetne mindig. Viszont elvárták a jó teljesítményt, de a sikertelenség rányomta a bélyegét a mindennapokra. Viszont beszéltem a volt társaimmal a Siófok elleni, vasárnapi meccsük után, amit a legvégén húztak be, és elmondták, ha nincsenek ott annyian a szurkolók, akkor nem nyernek. A Zalaegerszeget a drukkerek hajszolták bele a győzelembe Siófokon! Tavaly – és ez is biztos -, miattuk maradtunk bent. Amikor megjelentek nagyon sokan a sorsdöntő, MTK elleni meccsen, tudtuk, hogy nem okozhatunk csalódást. Olyan segítséget kaptunk tőlük, hogy így is lett. Akkor sem hagytak minket magunkra, amikor vesztésre álltunk, pedig akkor az abban a pillanatban a kiesésünket jelentette. Szerencsére csak átmenetileg.
Szurkolói szempontból szemlézgetve a dolgokat kijelenthetjük, az egyik legjobb helyre kerültél a nyáron.
Igen! A diósgyőri Magyarország egyik legnagyobb és legjobb tábora, ellenfélként is megtapasztaltam már ezt többször is. A Fradi elleni, idegenbeli meccsünkön is átélhettem, mire képesek. Vereséget szenvedtünk, de hangosabbak voltak, mint a hazai drukkerek. A rossz eredmény ellenére, végigszurkolták a mérkőzést, le a kalappal előttük. A Puskás Akadémia ellen, amikor kettővel ment az ellenfél, szomorúak voltak, de ezen a meccsen is olyan volt a biztatás, hogy végül sikerült egyenlítenünk. Megérdemelték volna, hogy begyötörtjük a harmadik, győztes gólt is, de ez sajnos nem sikerült.
Most spanyol szakember, Fernando irányít, előtte dolgoztál együtt az olasz Marco Rossival is. Egy kalap alá lehet őket venni úgy, mint latin térségből érkezett szakembereket, vagy különböznek egymástól?
Teljesen mások, de mindketten kiváló szakemberek. Rossinál agresszívabban kellett játszanunk, hálás vagyok azért neki, hogy először ő szavazott nekem rendszeresen bizalmat, Fernando kicsit lazább, közelebb van a csapathoz minden szempontból, mert nemrég még játékos volt. Rossi viszont szigorúbb. Viszont mindketten megkövetelik, amit meg kell, Rossi habitusát viszont páran nehezebben viselték. Fernando hibák esetén is próbál pozitívan segíteni. Rossinál „órákon át tolódtak a védők edzésen”. Rossi védő volt, taktikusabb, Fernando viszont a rövidpasszos, technikás focit szereti. Minél eltérőbb edzők játékosa vagy, annál több mindent tudsz ellesni.
Az élmezőnyben vagy középen van a Diósgyőr helye a jelenlegi NB I-ben, vagy megint csak a bentmaradás kiharcolásáért küzd majd a csapat?
A város és a klub is jó csapatot érdemel, olyat, amely legalább az Európa-liga indulásért harcol. A Fradi és a Vidi kiemelkedik a mezőnyből, a többiek sorsa attól függ, mennyire vannak egyben a csapatok és mennyire szerencsések. A Honvédot a költségvetése miatt mindenki a középmezőnybe várta, aztán a Vidi és a Fradi előtt bajnokok tudtak lenni.
A Diósgyőr, sok csapattal ellentétben, nem szakosztály, hanem anyaegyesület. Mennyiben más ilyen jellegű klubnál focizni?
Profi körülmények vannak. Minden edzésen van fotós, a szurkolók a mindennapokat konkrétan nyomon követhetik, nemcsak rólunk, hanem az egész egyesületről. Két-három naponta találkozunk gyerekekkel, akik érdeklődnek a Diósgyőr iránt. Megnézik az edzéseinket, beszélgetünk velük, remek találkozásokon veszünk részt. Nyugodtan kijelenthetem, a Diósgyőr egy nagy és remek sportcsalád!
A Zalaegerszeg a Siófok otthonában fordulatos meccsen győzedelmeskedett az NB II első fordulójában. Az egerszegi drukkerek örömébe komoly üröm vegyült, hiszen a büfében nagyon hamar elfogyott az összes folyadék (igen a sör is…), így nem a legjobb körülmények között szurkolhattak a kedvenceiknek.
A ZTE Facebook-oldalán a következő közlemény jelent meg az esetről:
"Tegnap este óta több bejelentés érkezett klubunkhoz, miszerint a siófoki stadion vendégszurkolók részére fenntartott büféjében a félidőre elfogyott az összes innivaló, és szurkolóink a 30 fokos hőségben nem tudtak frissítőhöz jutni.
Klubunk a panaszokat továbbította a BFC Siófok vezetősége felé, bízva abban, hogy a későbbiekben körültekintőbben járnak el a vendégszurkolók kiszolgálása terén.
Valamint ezúton is szeretnénk a magunk nevében is elnézést kérni a szurkolóinktól a kellemetlenségekért, és a jövőben fokozottan oda fogunk figyelni arra, hogy az idegenbeli mérkőzéseinken is a megfelelő ellátásban, és bánásmódban részesüljenek.
"Nem akarunk állva meghalni, tovább akarunk jutni, ehhez pedig stabilnak kell lennünk védekezésben" – fogalmazott Marko Nikolic, a Vidi FC vezetőedzője a bolgár Ludogorec elleni Bajnokok Ligája-selejtező szerdai visszavágója előtti sajtótájékoztatón.
A magyar bajnokcsapat múlt szerdán 0-0-s döntetlent játszott a párharc első meccsén, Bulgáriában.
A szerb szakvezető hangsúlyozta, hogy nekironthatnának az ellenfélnek, de akkor feltehetően kapnának 2-3 gólt, ami után nem lenne kérdéses a továbbjutás. Ezzel szemben továbbra is nagyon fegyelmezettek kívánnak lenni és a meccs végéig maximálisan koncentrálni.
Marko Nikolic szerint korrekt eredményt értek el múlt héten idegenben. Hozzátette: álmodoznak a továbbjutásról, ehhez azonban javulniuk kell a védekezésből támadásba átmenetben és a labdabirtoklásban, továbbá gólt kell szerezniük.
A tréner rámutatott, hogy egy nagyon jó csapattal találkoznak, amelyet tisztelni kell és nem csak az első meccs alapján. A Ludogorecnek minőségi játékosai vannak, akik sok európai kupameccsen, többször már a csoportkörben is bizonyítottak, azonban a Vidi rendkívül motivált és az első meccs hibáit javítva, teltház előtt szeretne továbbjutni.
Marko Nikolic kérdésre elmondta, hogy van esély a tizenegyesrúgásokra, ám külön nem gyakorolják azokat, de már most tudja, kik rúghatják, ha sor kerülne rá.
A fehérvári együttes válogatott hátvédje, Fiola Attila azt mondta, hogy nehéz mérkőzésen vannak túl egy rendkívül erős csapat ellen. Úgy vélte, egyénileg erősek a bolgár csapat játékosai, de csapatszinten a Vidi jobb.
A hátvéd az első találkozóhoz hasonló kompakt védekezést és csapatmunkát vár maguktól. Megjegyezte: több helyzetet kell kialakítaniuk az ellenfél kapuja előtt, mert gólra, gólokra lesz szükségük a továbbjutáshoz.
A Vidi FC-Ludogorec mérkőzést szerdán 20 órakor rendezik meg a felcsúti Pancho Arénában. A párharc továbbjutója a BL-selejtező harmadik körében várhatóan a svéd FF Malmö gárdájával csap össze, amely az első mérkőzésen 1-0-ra nyert a román CFR Cluj otthonában.
A kieső csapat az Európa Liga harmadik selejtezőkörében folytatja a nemzetközi kupaküzdelmeket, méghozzá a Zrinjski Mostar (bosnyák) – Valletta FC (máltai) párharc győztesével. Abban a párban az első meccsen 1-1-es döntetlen született a bosnyákok otthonában.
A Zalaegerszeg emlékezetes mérkőzésen fektette két vállra a Siófokot az NB II 1. fordulójában, a kék-fehérek győztes gólját Babati Benjámin szerezte a 91. percben. A találatot követően az egerszegi futballista túlzott gólöröm miatt megkapta második sárgáját, így idő előtt hagyta el a pályát.
Az MLSZ Fegyelmi Bizottsága döntött, Babatinak a következő mérkőzést ki kell hagynia eltiltás miatt.
A Mosonmagyaróvárnak a lapok miatt 12,5 ezer forintot kell fizetnie.
Az NB I-es klubok büntetéséiről ide kattintva olvashatnak.
Kiderült, mennyit kell kihagynia a "bokszoló" Puskás-játékosnak.
A Magyar Labdarúgó Szövetség Fegyelmi Bizottsága újra összeült, és a következő ítéletek születtek:
– A FEB a Diósgyőr–Puskás mérkőzéssel kapcsolatban a diósgyőri szurkolók rasszista megnyilvánulása („huhogás”), tárgyak bedobálása és a mérkőzés játékvezetőjével szembeni obszcén kifejezés használata miatt elrendeli a DVTK Stadion Center pályája G és H szektorainak 1 soron következő hazai NB I-es bajnoki mérkőzésen történő lezárását.
– A FEB tárgyalás megtartása után Priskin Tamás (Haladás) korábbi 4 mérkőzésre szóló eltiltását hatályában változatlanul fenntartotta.
– Molnár Gábor (Puskás) 1 soron következő felnőtt bajnoki mérkőzésre szóló eltiltást kapott.
– Vincze Richárd edző (Puskás), mert a játékvezető ítélete ellen sportszerűtlen módon tiltakozott a mérkőzéssel kapcsolatos sportszakemberi tevékenységtől 2 soron következő NB I-es bajnoki mérkőzésre szóló eltiltást kapott.
– Lapok miatt a Paksnak 30, a Diósgyőrnek 30, míg a Puskásnak 36 ezer forintot kell fizetnie.
Az Újpest négygólos vereségbe futott bele a Sevilla otthonában az EL-selejtező odavágóján, így a topfavoritnak elkönyvelt andalúz csapat gyakorlatilag tovább is jutott.
Ennek ellenére a lila-fehér drukkerek valószínűleg parádés hangulatot teremtenek a második meccsen, a fővárosi klub hivatalos honlapján jelezte, hogy az összes belépő gazdára talált, így 9700 embernél is több foglalhat helyet a Szusza Ferenc Stadionban csütörtök este.
Tegnap este jeleztük, hogy Vadócz Krisztián bármikor távozhat Kispestről. Vadócz okos volt, hogy visszatért anyaegyesületéhez, két ok miatt is. Játékban lesz akkor, ha külföldre kell mennie, ahol így nem kell elölről kezdenie mindent, ha meg maradnia kell(ene), akkor meg a kedvenc magyar csapatában futballozhat.
A Honvéd viszont nemrég bejelentett egy átigazolást, érdekes megjegyzéssel megspékelve, mert kispadra igazolni, főleg külföldit, pénzkidobás:
„Budapest Honvéd FC szerződtette Tomás Pilíket, aki egy plusz egy évre kötelezte el magát a csapathoz. A 29 esztendős cseh játékos az előző szezont a Brno együttesében töltötte. A korábbi utánpótlás-válogatott középpályás Vadócz Krisztiánhoz hasonló szerepkörben játszik és hasonló kvalitásokkal bír. Pályafutása során 265 mérkőzésen lépett pályára a cseh első osztályban, ezeken a találkozókon 26 gólt lőtt és 28 gólpasszt adott. A Brno előtt a Pribram, a Banik Ostrava, az Ustí nad Labem együtteseiben szerepelt.
Tomás PILÍK
Született: 1988. december 20.
Magasság: 185 cm
Nemzetiség: cseh
Poszt: középpályás
Korábbi klubjai: Pribram, Ustí nad Labem, Banik Ostrava, Zbrojovka Brno
A cseh első osztályban: 265 mérkőzés, 26 gól, 28 gólpassz
Szűcs Róbert: „A vezetés megszerzése után a Szarvas a kapu elő húzódott, igyekeztünk nyomás alatt tartani őket és szépíteni majd fordítani is sikerült. Voltak jó dolgok ezen a mérkőzésen is, úgy gondolom, hogy készen állunk a következő hétre, már nagyon várjuk a bajnoki rajtot.”