Vad II megpróbálta ellopni a showt, de Bognár István kisegítette

Göbölyös András - 2016. július 23. szombat 21:15
Miskolc – A Videoton elleni parádé után „Bogesz” ismét bombázott egy nagyot.
Kép forrása: MTI

A DVTK-szurkolók által kezdeményezett meccsnapi ingyen utazás, és a Videoton elleni remek kezdés meghozta az eredményét, mert remek hangulatban kezdődött az Újpest elleni mérkőzés. A lila-fehéreknél visszatért a kapuba az eltiltását letöltő Balajcza Szabolcs, aki már az első percben piros lapot kaphatott volna, miután a tizenhatoson kívül ütközött Georges Griffiths-szel, azonban Vad II István sípja néma maradt.

A folytatásban is inkább játékvezető volt a főszereplő, negyedóra elteltével már három sárga lapot is kiosztott, hogy megfogja a mérkőzést, ez azonban nem sikerült. Különösen a színészkedéseket nem tudta rendesen megítélni, ugyanis nem adott sárga lapot Souleymane Diarrának miután eljátszotta, hogy lefejelték, majd a műeséssel próbálkozó – már sárga lapos – Mohl Dávidot sem büntette.

Amikor úgy tűnt, hogy az indulatok lecsillapodtak, akkor Vad II István újra felkorbácsolta a kedélyeket, ugyanis a 27. percben érthetetlen tizenegyest fújt be az Újpest javára. A DVTK kapusa, Antal Botond húzott le egy labdát Viktor Angelov feje fölül, majd megindult előre, de közben apró mozdulattal hátrakapott, ezután az Újpest csatára kínok kínját átélve a földre vágódott. Az alapvonali játékvezető, Kulcsár Katalin szabálytalanságot vélt felfedezni, így jöhetett a büntető, amit Nemanja Andrics magabiztosan a jobb alsó sarokba lőtt (1-0). A gól után a DVTK-szurkolók a „hülye k***a” és a „mocskos csaló” rigmusokat skandálták felváltva, egész a félidő végéig.

Úgy tűnt, hogy a második félidő sem a futballról fog szólni, úgyis a kezdősípszó után Vad II István azonnal kiosztott két újabb sárga lapot. Azonban az 52. perctől varázsütésre minden megváltozott és minőségi futballt láthatott a publikum. Bognár István szöglete után a második NB I-es mérkőzésén pályára lépő Oláh Bálint fejelt védhetetlenül a kapu baloldalába (1-1), majd bő egy perccel később a Videoton elleni meccs hőse, Bognár István ismét bombagóllal jelentkezett (2-1).

A diósgyőri fordítás új impulzust adott a meccsnek, és mindkét csapat sebességet váltott. Nebojsa Vignjevics pályára küldte Lázok Jánost és Enis Bardhit, hogy színt vigyenek az Újpest játékába, míg Horváth Ferenc Bacsa Patrikkal frissítette a támadószekciót.

Az utolsó húsz percben az Újpest átvette a játék irányítását, de komoly veszélyt nem jelentett Antal Botond kapujára. A lila-fehéreknél nagyon hiányzik Balogh Balázs játéka a középpályáról, és egy befejező csatárra is nagy szüksége lenne Nebojsa Vignjevicsnek, de mint tudjuk a FIFA kizárta az Újpestet a nyári és a téli átigazolási időszakból is.

Nyilván két mérkőzés után még nem lehet messzemenő következtetést levonni, de az biztos, hogy ezzel a játékoskerettel az Újpestnek nem lehetnek komoly céljai az idei szezonban. Sőt, ha így folytatódik, akkor a kiesés elkerüléséért is nagyon meg kell majd küzdenie.

DVTK – Újpest FC 2-1 (0-1). Élő közvetítés a linkre kattintva érhető el.