Ötös: Vidi-gála lett a forduló egyik rangadójából

Felcsút – Nego-dupla, Torghelle piros lapja, szétesett MTK.

A forduló egyik nagy rangadóján a forduló előtt második MTK a harmadik helyen álló Videoton vendége volt a székesfehérvári csapat ideiglenes otthonában Felcsúton az OTP Bank Liga 32. fordulójában, így óriási csatára volt kilátás.

Az „ezüstrangadó” nagyon gyorsan eldőlt, a Videoton ugyanis őrült iramban kezdte a meccset. Loic Nego révén már az 5. percben vezetést szerzett, majd egy ritkán látható jelenet végén, öt minutummal később Asmir Suljic főszereplésével, de Mato Grgic öngóljával – az MLSZ állásfoglalása azért fontos lesz – már kettővel ment.

A 24. percben pedig teljesen szertefoszlottak a kék-fehér szurkolóik álmai, ugyanis Torghelle Sándor hátulról rúgta fel Suljicot, amiért azonnal mehetett zuhanyozni, így emberhátrányba is került a vendég csapat.

A félidő hátralévő idejében Tischler még lekopasztotta a kapufát, de újabb gól már nem esett, így kétgólos hazai előnnyel vonultak a csapatok az öltözőbe.

A folytatás sokkal nyugodtabbra sikerült, az MTK nem tudott, a Videoton pedig már nem is igazán erőltette a támadásokat, egyedül Nego jelentett némi veszélyt.

A 65. percben végleg eldőlt a mérkőzés – nem mintha lett volna ekkor olyan, aki szerint az MTK fordítani fog – ekkor Tischler szabadrúgásból lőtte meg a csapata harmadik gólját, majd egy perccel később Asmir Suljic is betalált, így teljesen padlóra küldve az MTK-t.

Azonban itt még mindig nem volt vége a Vidi-gálának, Loic Nego ugyanis meglőtte saját maga második, a csapata ötödik találatát, így a székesfehérvári klub gálát csinált az ezüstrangadóból.

Videoton–MTK 5-0 (2-0). A mérkőzés élő közvetítése a linkre kattintva olvasható!