Gyirmót FC Győr-Credobus Mosonmagyaróvár 2-0

Ferencváros-BKV Előre 5-0

A mérkőzésekről a reakciók a linkre kattintva érhetőek el.

18:26 Gyirmót FC Győr-Credobus Mosonmagyaróvár 2-0 (1-0)

Gólszerzők: Kiss. (19.), Novák (50.)

Gyirmót I. félidő: Sebők Zsolt – Sebastian Achim, Mijusko Bojovic, Lengyel Dániel, Lázár Patrik – Madarász Márk, Bori Gábor, Kiss Máté – Simon Krisztián, Máté János, Vass Patrik

Gyirmót II. félidő: Nagy Sándor – Szegi Vince, Mijusko Bojovics, Présinger Ádám, Giuseppe Nicolao – Kiss Máté (Gyurján Bence 76. perc), Paku Roland, Veres Szilárd – Simon Krisztián (Tóth Norbert 65.perc, Aranyos Mózes 76. perc ), Novák Csanád, Csiki Norbert

Credobus Mosonmagyaróvár I. félidő: Boros Tamás – Bohner Roland, Koszó Balázs, Deák István, Katona Károly – Zsirai Martin, Schmatovich Gábor, Czár Mihály, Mihály Dávid – Laki Balázs, Fekete Tamás

Credobus Mosonmagyaróvár II. félidő: Tarczy Pál – Gaszner Roland, Baranyai Norbert, Németh Márk, Galambos Ádám – Bartos Julián, Mundi Roland, Kószás Krisztián, Darázs Péter – Horváth Máté (Horváth Patrik 66. perc), Jasarevic Mahir

A gólok története:

19.p.: Kiss Máté remek lövést zúdított a bal felső sarokba. 1 – 0

50.p.: Novák Csanád pontosan érkezett Szegi Vince jobb oldali beadására és közelről a kapuba lőtt. 2-0

16:55 Ferencváros-BLV Előre 5-0

Gólszerzők:  Adams (14.), Pergel (26., 40.), Nalepa (62.), Böde (86.)

Ferencváros: Holczer – Botka, Cukic, Leandro, Princebell – Csonka, Gera – Adams, Bognár, Pergel – Radó

Csereként pályára lépett: Nalepa, Lakatos, Böde, Hajnal, Lovrencsics, Szabó, Csernik, Nagy

Gólok története:

14.p.:Pergel beadását Adams fejelte be a kapuba, tizennégy percnyi játék után 1-0

26.p.:A 26. percben Bognár tette ki remek ütemben a labdát Pergelnek, aki higgadtan befejezi az akciót, 2-0

40.p.:Gera indítása után Radó lövését még hárította a kapus, ám a kipattanót Pergel belőtte a kapuba, 3-0

60.p.: Michal Nalepa egy szöglet után ballal hatalmas gólt szerez. 4-0

88.p.:A 86. percben Csernik cselezte be magát három védő közt a büntetőterületre, a továbbított labdát pedig Böde lőtte a kapuba. 5-0

16:31: Amkarm Perm-Budapest Honvéd 0-0

Budapest Honvéd I. félidő: Horváth A. – Lovric (Palmes 59’), Kamber, Bobál D. – King, Vasiljevic, Hidi (Göblyös 68’), Nagy G., Zsótér (Tömösvári 70’) – Eppel, Lanzafame

Budapest Honvéd II. félidő: Gróf – Lovric (Palmes 59’), Kamber, Bobál D. – Villám, Gazdag, Hidi (Göblyös 68’), Koszta, Zsótér (Tömösvári 70’) – Dark, Balázs

A találkozóról röviden a honvedfc.hu tudosításából idézve

A Honvédnál Baráth Botond, Filip Holender és Laczkó Zsolt nem lehetett ott a pályán. A meccs első esemény Lanzafame szabadrúgása volt, amit a kapus hárított. A 20. percben Cvejba buktatta Lanzafamét 25 méterre a kaputól, Lanzafame rövid ápolást, Cvejba pedig sárga lapot kapott. A túl oldalon Horváth napfürdőzött, a permiek nem nagyon tették próbára. A 32. percben Zsótér baloldali beadása okozott zavart az orosz védelemben, majd Eppel 16 méterről lőtt a bal kapufa töve mellé. A félidő vége felé Alejnyikov eresztett meg egy lövést, ez azonban nem váltott ki pánik hangulatot Horváth Andrásnál.

A 61. percben Zsótér lövését hárította a kapus, majd az apró termetű szélső a kidobott labdát megszerezte, beadását az érkező Balázs Zsolt centikkel fejelte a jobb kapufa mellé. Egy perc múlva Darkot buktatták hátulról, 20 méterre a kaputól. Villant a sárga, majd a piros, ugyanis az elkövető nem más volt, mint az első félidőben Lanzafamét buktató Cvejba. A meccszáró eseménye Dark nevéhez fűződik, a kongói légiós jobb alsó sarokra tartó fejesét csípte el a permi kapus.

16:05: Paksi FC – BFC Siófok 1-0 (0-0)

Gólszerző: Hajdú 85.,

Paksi FC I. félidő: Székely György – Kulcsár Dávid,  Zachán Péter, Kovács Gábor, Szabó János – Papp Kristóf – Haraszti Zsolt, Kecskés Tamás, Bertus Lajos, Koltai Tamás – Jelena Richárd

Paksi FC II. félidő: Rácz Zsolt – Nagy Ádám, Lenzsér Bence, Gévay Zsolt, Báló Tamás – Kesztyűs Barna – Haraszti Zsolt, Kecskés Tamás, Bertus Lajos, Simon Márk – Hajdú Ádám

BFC Siófok I. félidő: Tajti Norbert – Szilágyi Zoltán, Czingráber Máté, Mogyorósi József, Farkas Norbert, Nagy Dániel, Gréczi Gábor, Berde István, Gál Mátyás, Petneházi Márk, Elek Bence

BFC Siófok II. félidő: Filipánics Bálint – Tamaskó Ádám, Czingráber Máté, Mogyorósi József, Farkas Norbert, Kovács Dávid, Gréczi Gábor (Berki Péter 55′), Berde István (Pendl Alexander 64′), Gál Mátyás (Micsinai Miklós 60′), Nagy Richárd, Elek Bence

A gól története:

85.p.: Kecskés végzett el szabadrúgást az ellenfél térfelének közepéről, amit az ötös bal sarkához emelt, ott Gévay visszafejelte a hosszú oldalra a kapufa közelébe, és az érkező Hajdú a kapuba passzolt. 1:0

15:30: Videoton FC – FC Zenit 1-1 (1-1)

Gólszerzők: Pátkai 5., illetve Kokorin 9.

Videoton 1. félidő: Kovácsik – Nego, Fiola, Vinícius, Stopira – Kovács, Juhász, Pátkai, Suljic – Lazovics, Scsepovics

Videoton II. félidő: Horváth – Nego (Sejben 60.), Varga, Vinícius (Bévárdi 60.), Stopira (Lénárt 60.) – Kovács (Pölöskei 60.), Juhász (Varga B. 60.), Pátkai (Barczi 60.), Bódi – Szolnoki, Oliveira

5.p.: Nagyon szép akció végén, Pátkai lőtt 20 méterről kapura, a labda egy orosz védőn megpattanva hullott a Zenit kapujába!  1-0

9.p.: Gyorsan jött az oroszok válasza, Giuliano csapta be az alapvonalunknál Fiolát, majd az érkező Kokorinnak passzolt, aki 11 méterről, laposan, nagy erővel lőtt a kapunkba! 1-1

13.02: Diósgyőri VTK – Budaörsi SC 1924 2-0 (0-0)

Gólszerző: Szabó I B. (1-0) az 55., Eperjesi (2-0) a 67. percben.

DVTK 1. félidő: Rados – Vela, Lipták, Jagodinskis, Oláh B. – Busai, Elek – Fülöp, Nono, Ugrai – Szarka.

DVTK 2. félidő: Rados – Eperjesi, Karan, Tamás, Lőrincz – Dausvili, Kitl – Vela, Szabó I B., Bacsa – Makrai.

BSC: Horváth G. – Kinyik, Horváth L., Tányéros, Menyhért, Ódé (Lajer, 64.), Csillag (Sajbán I M., 28.), Stieber A., Horváth R. (Pethő, 58.), Petró (Gyurácz, 67), Deli (Bata, 58.).

A gólok története

55.p.: Karan hosszú indításával Makrai ment el a jobb oldalon, nagyszerű centerezését Szabó I Balázs közelről lőtte a hálóba 1-0!

67. p.: Vela ugratta ki a jobb oldalon Eperjesi Gábort, akinek lövésszerű beadása a hosszú oldali kapufa mellett ment a kapuba. Makrai csak a vonal mögött ért hozzá. 2-0!