Vb-selejtezők: a hollandok is csak tv-ből nézhetik majd

Európa – A franciáknak Giroud és Griezmann hozta a győzelmet.

Szombat este 20.45-től négy világbajnoki selejtezőt rendeztek Európában. Az A csoportban a francia válogatott Olivier Giroud duplájával és Antoine Griezmann tizenegyesével 3-1-re nyertek Luxemburgban, míg a hollandok Bulgáriában szenvedtek 2-0-s vereséget, így nagyon távol kerültek a 2018-as oroszországi világbajnokságtól.

A csoport

Luxemburg–Franciaország 1–3 (Joachim 32.- 11-esből, ill. Giroud 28., 78., Griezmann 37.- 11-esből)

Bulgária–Hollandia 2–0 (Delev 6., 20.)

A csoport állása: 1. Franciaország 13 pont, 2. Svédország 10, 3. Bulgária 9, 4. Hollandia 7, 5. Fehéroroszország 2, 6. Luxemburg 1

A H csoportban a belga válogatott hazai pályán ikszelt a görögökkel. Konstantinos Mitroglou 46. percben szerzett góljára Romelu Lukaku a 89. percben tudott válaszolni, így Roberto Martínez gárdája a tabella élén tudott maradni.

H csoport

Belgium–Görögország 1–1(Lukaku 89., ill. Mitroglou 46.)

A csoport állása: 1. Belgium 13 pont, 2. Görögország 11, 3. Bosznia-Hercegovina 10, 4. Ciprus 4 (3-8), 5. Észtország 3 (5-15), 6. Gibraltár 0

Ahogy azt bővebben jeleztük, a B csoportban a magyar válogatott 3-0-s vereséget szenvedett Portugáliában.