U21: lazáztunk az Eb-selejtezőn

Simon Zoltán - 2018. március 23. péntek 08:30
Magyarország - A második helyan állunk a csoportban.
Kép forrása: MLSZ
Az U21-es válogatott magabiztos, 4-0-ás győzelemmel zárta Ciprus elleni Eb-selejtezőjét a Hidegkuti Nándor Stadionban - jelezte az MLSZ.

U21-es válogatottunk ötödik mérkőzését játszotta az Eb-selejtező csoportban, két győzelem és két döntetlen után azzal a ciprusi együttessel találkozott, amelyet tavaly novemberben 2-0-ra legyőzött Larnacában. Ahhoz a találkozóhoz képest két helyen változott a mieink kezdőcsapata, míg a ciprusiak öt játékosukat cserélték ki mostanra.

A magyar válogatott gyorsan magához ragadta a kezdeményezést, és már az első percekben helyzeteket alakított ki, a 8. percben pedig egy szép támadás végén megszerezte a vezetést: egy bal oldalon induló akció során Szoboszlai Dominik tette ki a labdát a jobbösszekötő helyén feltűnő Gazdag Dánielnek, ő remek passzt adott az üres területre befutó Bíró Bencének, aki a kifutó kapus mellett higgadtan a kapu közepébe gurított (1-0). A magyar válogatott a gól után sem engedte ki a kezéből az irányítást, és a 23. percben megduplázta az előnyt: ismét Gazdag adott remek labdát a jobbösszekötő helyén üresbe befutó Sallói Dánielnek, ő az alapvonal közeléből pontosan ívelt középre, Szalai Attila pedig az ötös túlsó sarkának közeléből a kapu jobb oldalába fejelt (2-0). A folytatásban is az történt a pályán, amit a magyar válogatott szeretett volna, még ha a támadójátékunk vesztett is némileg a lendületéből. Lehetőségekig a folytatásban is eljutottunk (a ciprusiak egy komolyabb helyzetet alakítottak ki a 20. születésnapját ma ünneplő Demjén Patrik kapuja előtt), de az eredmény nem változott a szünetig.

A fordulás után gyorsan háromra növeltük az előnyünket, egy jobb oldali beadást követően a Bíró Bence elől menteni igyekvő Kyriakou 5 méterről a saját kapuba lőtte a labdát (3-0). Nem tudott újítani a ciprusi csapat, a mieink tovább támadtak, a vendégek kapuján lévő nyomás tovább nőtt a Balogh Norbert beállását követően. A folytatásban még felszabadultabban futballozott a magyar csapat, a 75. percben Balogh lekészítéséből a szintén csereként beállt Zsótér Donát lőtt nagy gólt 18 méterről, beállítva a végeredményt.

A magyar válogatott öt mérkőzés után 11 ponttal áll csoportja második helyén, következő selejtezőjét Belgiumban vívja jövő hétfőn.

Magyarország-Ciprus 4-0 (2-0)
Magyarország: Demjén Patrik - Lenzsér Bence, Kecskés Ákos, Tóth Bence - Katona Máté, Vida Máté, Szoboszlai Dominik (Zsótér Donát, 63.), Gazdag Dániel (Rácz Barnabás, 80.), Szalai Attila - Sallói Dániel, Bíró Bence (Balogh Norbert, 55.)
Gólszerző: Bíró 8., Szalai 23., Kyriakou 48., Zsótér 75.

Győzelemre készülve: Leekens kiszivárogtatta csapatát - NB1.hu

Győzelemre készülve: Leekens kiszivárogtatta csapatát