U17-es Eb, negyeddöntő: legfontosabb információk mai ellenfelünkről

Horvátország – Olaszországnál is jobb volt ellenfelünk.

Mint ismeretes, a magyar U17-es válogatott 12 órától Törökország ellen játszik az Európa-bajnokság negyeddöntőjében. Ha nyerünk, bejutunk a négy közé és kijutunk az indiai világbajnokságra. Az MLSZ honlapja így mutatta be ellenfelünket.

„A török U17-es válogatott visszatérő Eb-résztvevőnek számít, a csapat hetedik alkalommal szerepel a tornán. Utoljára 2014-ben harcolta ki a kvalifikációt, akkor Hollandia és Anglia mögött a csoport harmadik helyét szerezte meg a csapat. Az ország legsikeresebb szereplése 2005-höz köthető, ekkor Nuri Sahin vezetésével Eb-győzelmet ünnepelhettek a törökök. A 2017-es Eb-kvalifikáció során öt győzelem mellett egy vereséget könyvelhetett el a csapat. A selejtezőben Norvégiát (2–0), Ukrajnát (1–0) és Litvániát (1–0) győzte le a török válogatott, amely gólt sem kapott. Az elitkörben Finnország (4–1) és Örményország (6–0) ellen sikerült a győzelem, míg a németektől vereséget szenvedett a csapat (1–3). A kvalifikáció során Atalay Babacan, a Galatasaray támadója volt a csapat legeredményesebb játékosa 5 góllal.

Horvátországban a bombaerős A csoportba került a válogatott Spanyolország, Olaszország, és a rendező társaságában, de Mehmet Hacioglu, a csapat edzője nem esett kétségbe.

A Fradi már tárgyal az új igazolásairól – NB1.hu

A Fradi átigazolásai a nyáron

– Elégedett vagyok a sorsolásunkkal, mert bár kőkemény a csoport, így legalább lehetőséget kapnak a játékosaim, hogy megmutassák a tudásuk legjavát. Őszintén bízom abban, sőt hiszem, hogy így lesz. Az ellenfeleinkre nem mint a torna favoritjaira gondolok, hanem olyan riválist látok bennük, akikkel magas színvonalú összecsapásokat játszhatunk majd, melyeken szeretnénk meglepni őket – nyilatkozta a sorsolás előtt az UEFA honlapjának Hacioglu, és igaza lett.

Ami az Eb-csoportkört illeti, Törökország a spanyolokkal játszotta első meccsét, és alig 11 perc alatt kétgólos előnyre tett szert, ám a spanyolok még az első félidőben egyenlítettek, és a hajrában meg is fordították a meccset (2–3). A második meccsen a törökök lelépték a házigazda horvátokat (4–1), az utolsó körben pedig a már említett Babacan hajrában szerzett találatával legyőzték, egyben a tornáról is búcsúztatták az olasz csapatot (2–1), és az A csoport második helyén zártak.”