MK: A majdnem habra megműtöttel jutott tovább a Vasas

Simon Zoltán - 2017. február 28. kedd 16:36
Budapest – Holnap 7 mérkőzésre kerül sor a nyolcaddöntőben.

Magyar Kupa, nyolcaddöntő, visszavágó

Vasas-Dorog 4-0

Bár a bajnoki rajton beragadt (Vasas-Gyirmót) 1-1, a Magyar Kupában magabiztosan, sőt mi több, fölényesen jutott a negyeddöntőbe a Vasas. Ezt amúgy sejteni is lehetett, egyrészt azért, mert az odavágón 2-1-re nyert Dorogon, másrészt azért, mert Berecz révén már a 10. percben megszerezték az angyalföldiek a vezetést, ezzel zárva le a továbbjutás kérdését a másodosztályú ellenfél ellen

A második felvonásnak ettől még persze nem volt vége, ám a felek szerint majdnem, mert lájtosabb lett a tempó, egészen a félidő hajrájáig, amikor Kleisz nagyon szép gólt lőtt 15 méterről.

Hatalmasakat perelnénk a lúdtalpas válogatott helyében - NB1.hu

Fordulás után Saglik perce következtek, aki előbb fejelt egy remek gólt, majd magabiztosan értékesített egy tizenegyest. A továbbjutás, a négy gól és a magabiztos játék mellett az is örömet szolgáltatott az angyalföldieknek, hogy a második félidőben pályára léphetett a soraikban a magyar válogatott Vida Máté, akiről az nb1.hu megírta, hogy az egyik leghíresebb, legelismertebb magyar csodadoktor meg akarta operáltatni a térdét, pedig csak egy lúdtalpbetétre volt szüksége ahhoz, hogy újra terhelhető legyen a lába…

Vasas: Póser – Debreceni, Korcsmár, Risztevszki – Szivacski, Berecz, Kleisz, Hangya (Király, a szünetben) – Ádám M. (Gaál, a szünetben), Saglik, Remili (Vida, a szünetben). Vezetőedző: Michael Oenning.

Dorog: Zima – Grabant P., Berkó, Csató, Füredi – Fekecs, Hauser, Hartyán (Sitku, a szünetben), Grabant B. – Vígh, Perovics (Farkas, 72.). Vezetőedző: Németh Szabolcs.

G.: Berecz (10.), Kleisz (42.), Saglik (49., 60. – a másodikat tizenegyesből)

Továbbjutott a Vasas 6–1-es összesítéssel.