MK: A lilák nem tartalékolták a puskaport a Derbire

Göbölyös András - 2017. március 01. szerda 19:52
Budapest – Az Újpest győzelemmel tért vissza a Szusza Ferenc Stadionba.

Újpest FC–ZTE FC 2–0

Az Újpest az odavágón 4-1-re győzött Zalaegerszegen, ezzel az érdemi kérdéseket eldöntötte, azonban Nebojsa Vignjevics mégsem tartalékolt a hétvégi Derbire, bizonyítva ezzel, hogy komolyan veszi az NB II-es ellenfelet. Az első lehetőség a lilák előtt adódott, Cseke szögletére Heris érkezett, de a belga védő fejese nem találta el a kaput. A 11. percben ismét Cseke szöglete után veszélyeztetett az Újpest, ezúttal Windecker érkezett, de nem sokkal a kapu fölé fejelt. A 22. percben a Haladás ellen első NB I-es meccsén gólt szerző Szűcs Kristóf szólózott, balról befelé két védőt is kicselezett, de tizenhat méterről nem találta el a kaput. A 29. percben ismét pontrúgásból veszélyeztetett az Újpest, ezúttal is a Cseke-Heris duó főszereplésével, de a belga védő fejese ismét elkerülte a kaput. A 31. percben a semmiből megszerezhette volna a vezetést a Zalaegerszeg, de Jakab 15 méterről leadott lövése a bal kapufán csattant. A lefújás előtt a Ferencváros elleni Derbit eltiltás miatt kihagyó Souleymane Diarra próbálkozott 18 méterről, de a mali középpályás sem talált kaput.

Élő közvetítés a Magyar Kupa szerdai meccseiről - NB1.hu

A második félidőt az Újpest kezdte jobban, a sokadik Cseke beadás után megszületett a lila-fehérek vezető gólja. Ezúttal Nagy Gábor érkezett menetrendszerűen a bekanyarintott labdára, és nyolc méterről kapásból a hálóba lőtt (1-0). A 60. percben megszerezte második gólját is az Újpest: Souleymane Diarra bombázott 20 méterről védhetetlenül a zalaegerszegi kapuba (2-0). A folytatásban is az Újpest dominált, a biztos vezetés tudatában, de mivel ideje korán eldőlt a továbbjutás, így egyik csapat sem szakadt meg az utolsó fél órában. Nebojsa Vignjevics és Csató Sándor is kihasználta mindhárom cserelehetőségét, és várták hogy a játékvezető lefújja a találkozót. Az Újpest magabiztos 6-1-es összesítéssel jutott be a Magyar Kupa negyeddöntőjébe, és győzelemmel tért vissza a Szusza Ferenc Stadionba.

Magyar Kupa nyolcaddöntő, visszavágó

G.: Nagy G. (48.), Diarra (59.)

Újpest: Kovács Z. – Szűcs, Heris, Pávkovics, Balázs B. (Kecskés, 61.) – Windecker, Diarra – Nagy G., Cseke (Andrics, 64.), Hazard – Lázok (Angelov, 73.). Vezetőedző: Nebojsa Vignjevics.

ZTE: Faggyas – Deutsch, Forgács, Angyal, Bedi, Króner (Polényi, 61.) – Jakab, Oláh (Kretz, 52.), Ágoston (Ekker, 66.) – Paudits, Babati. Vezetőedző: Csató Sándor

A kupában jobban megy a Diósgyőrnek - NB1.hu

Cikk hozzászólások száma: 2

NB2
Döntetlen a megyei derbin - videó

Nyíregyháza - Óriási helyzetek maradtak ki a Szpari-Kisvárda meccsen.
Nagyobb különbbséggel is győzhetett volna az MTK - videó

Gyirmót - Feczkó Tamás, az MTK trénere értékelt a Gyirmóton megnyert mérkőzést követően.