MK: A kupában jobban megy a Diósgyőrnek

Simon Levi - 2017. március 01. szerda 19:39
Mezőkövesd - Ugrai volt a hazaiak legjobbja.

Diósgyőri VTK – Ceglédi VSE 2-0 (2-0)

Lehet, hogy a két bajnoki veresége után magára talál a Diósgyőr, Horváth Ferenc legénysége ugyanis száz százalékon pörögve játszotta végig a Ceglédi VSE elleni találkozót, habár az edző nem lehetett feltétlenül boldog, Busai Attila ugyanis megsérült a bemelegítés során. Ugrai Roland pedig akár az első félidőben öt találatot jegyezhetett volna, előbb 18 méterről a kapu bal oldalát célozta meg, Tulipán azonban oldalra ütötte a labdát, majd beadását csak másodszorra fogta meg a hálóőr.

Bő félóra után ismét ő lőtt kapura, szabadrúgása után a keresztlécen csattant a labda, amit Tamási Márk berobbanva a hálóba lőtt (1-0). Két perc múlva ismét Ugrai találta el a lécet, majd a 36. minutumban már szerencsésebb volt, ezúttal a jobb felső sarokba lőtt, szintén szabadrúgásból (2-0). A második félidőben visszavett a hazai csapat, így kevesebb helyzet adódott, a csereként beállt Kitl azonban így is kétszer nagyobb gólhelyzetbe került. Nem sikerült azonban gólra váltania azokat, de a Diósgyőr így is kettős győzelemmel jutott a legjobb nyolc közé.

Komoly erősítést jelentett be a Ferencváros - NB1.hu

Diósgyőri VTK - Ceglédi VSE 2-0 (2-0)

Diósgyőri VTK: Rados - Eperjesi, Lipták, Karan, Tamás – Dausvili (Kitl 46.), Elek (Diego Vela 73.) – Makrai (Szarka 73.), Busai, Ugrai - Novothny. Vezetőedző: Horváth Ferenc.

Ceglédi VSE: Tulipán - Valkovszki, Albert I., G. Bíró, Szalkai – Majoros (Jakab 53.), Lengyel - Kovács – Tihanyi (Szlezák, 68.), Szabó, Peres (Karacs 46.)

Gólszerzők: Tamási (31.), Ugrai (36.)

Sárga lap: Karan (23.), Villar (47.), Lipták (66.), Jakab (77.)