ZTE-Vidi: két tizenegyes, gólparádé és óriási fordulatok – GÓLOK TÖRTÉNETE

Visszatért az egerszegiek exedzője.

ZTE-MOL Fehérvár 3-3 (2-2)

Márton Gábor szempontjából pikánsnak ígérkezett a ZTE-MOL Fehérvár mérkőzés. A tréner jelenleg a fehérváriakat irányítja, a Fejér megyeiekhez a nyáron pont a ZTE-től érkezett. Márton egykori és jelenlegi együttese egy izgalmas és fordulatos mérkőzést vívott egymással. Bő negyedóra alatt három gólt is láthatott a publikum, aztán Nikolics duplájával már 3-2-re vezetett a Vidi. A végeredményt végül a szintén két találatot szerző Babati állította be.

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: NIKOLICS NEMANJA

Jól kezdte az új szezont a MOL Fehérvár játékosa, az első félidőben egy tizenegyest értékesített, majd a második játékrészben már akcióból is bevette az egerszegiek kapuját.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: BABATI MÁSODIK GÓLJA

Nikolicshoz hasonlóan Babati is jó eséllyel pályázott a meccs legjobb embere címre. A ZTE játékosa szintén duplázott, a 74. percben gólra váltotta a tizenegyest, amit maga harcolt ki.

2. perc: Muszliu hibázott nagyot, ezt pedig góllal büntette Babati. A ZTE játékosa 12 méterről vette be Kovácsik kapuját (1-0).

Security Check Required

10. perc: Szöglet után Stopira lövése lepattant, a labda Evandro elé került, aki hét méterről köszönt be (1-1).

16. perc: Egy nagy bedobást követően Szépe fejelt, a labdába még Stopira is beleért, de tisztázni nem tudott (2-1).

43. perc: Bamgboye harcolt ki tizenegyest a fehérváriaknak. A labda mögé Nikolics állt, a rutinos csatár lába nem remegett meg (2-2).

60. perc: Nikolics elé került a labda az egyik egerszegi védőről, a fehérvári csatár pedig 17 méterről a bal felsőbe tekert (2-3).

74. perc: Babatit állították meg szabálytalanul a fehérváriak a tizenhatoson belül. A tizenegyest a sértett értékesítette (3-3).

Az egerszegiek a következő fordulóban Mezőkövesden vendégeskednek, ezt a meccset pénteken rendezik meg. A MOL Fehérvár szombaton az Újpest ellen vereséggel nyitó Paksot fogadja.

ZTE FC-MOL Fehérvár FC 3-3 (2-2)
Zalaegerszeg, 4375 néző, v.:
Bogár
gólszerzők: Babati (2., 75., a másodikat 11-esből), Szépe (16.), illetve Evandro (11.), Nikolics (44., 61., az elsőt 11-esből)
sárga lap: Bobál (34.), Könyves (66.), illetve Hangya (38., Evandro (45+3.), Stopira (73.)
ZTE FC: Demjén – Tanasin, Szépe (Zivko, 53.), Bobál D., Gergényi (Kovács B., 68.) – Sankovic, Lesjak, Bedi – Szánthó (Dragóner, 76.), Babati, Könyves
MOL Fehérvár FC: Kovácsik – Bolla (Petrjak, a szünetben), Musliu, Stopira, Hangya – Pátkai, Houri – Nego, Evandro (Hodzic, 81.), Bamgboye – Nikolics (Zivzivadze, 62.)