Volt kispestiekkel, az Újpest születésnapján lett bajnok a Fradi!

Ráadásul az MTK stadionjában.

HONVÉD-FERENCVÁROS 0-2

Az Új Hidegkuti Stadionban, az Újpest születésnapján, a Budapest Honvéd elleni 2-0-s győzelemmel, mintegy 100 szurkolója előtt lett az NB I 2019/20-as szezonjának bajnoka a Ferencváros. A zöld-fehérek a második félidőre pörögtek fel, a játékrész elején előbb Blazic, majd Skvarka volt eredményes, innen pedig már nem tudott felállni a kispesti alakulat – egyértelmű volt Szerhij Rebrov három korábbi kispesti játékossal (Botka, Gróf, Vécsei) felálló csapatának fölénye. A Fradi behozhatatlan előnyre tett szert a MOL Fehérvárral szemben a tabellán, így a 30. fordulóban matematikailag is biztossá vált a 31. bajnoki elsőség, egyben a címvédés.

Kispest, Újpest, MTK: rettegés a Fraditól? – NB1.hu

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: MICHAL SKVARKA

A szlovák középpályás egyértelmű karmesterként játszott, szögletét követően csúsztatott Boli Blazichoz az első gólnál, majd a második találatot maga Skvarka szerezte. Lendületesen, jól futballozott, az egész Ferencvárossal együtt magabiztosan teljesítettek.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: A FÉLIDŐ

Szerhij Rebrov vélhetően mondott egy-két tanácsot és jó szót legénységének, hisz a második félidőre sokkal támadóbban, felszabadultabban, nem görcsölve léptek ki a vendégek. A Honvédot hiába igyekezett tüzelni a nagy eső miatt elázó öltönyében Pisont István, kissé enerváltan teljesítettek, noha voltak lehetőségeik a szépítésre.

A GÓLOK TÖRTÉNETE:

48. perc: Skvarka szögletét Boli a röviden megcsúsztatta. Középen érkezett nagy lendülettel Blazic és 2 méterről a léc alá fejelt. 0-1.

54. perc: Zubkov mellel lekészített labdáját Skvarka 16 méterről a bal alsó sarokba lőtte. 0-2.

A KÖVETKEZŐ FELADAT:

A Ferencváros már bajnokként fogadja a Derbin az Újpestet, míg a dobogóért továbbra is harcban lévő Honvéd a ZTE-hez látogat.