Vidi-Paks: elképesztő paksi bosszú a volt Vidi-játékostól

Rémálmuk lesz-e a fehérváriaknak a kimaradt ziccerek miatt?

MOL FEHÉRVÁR FC-PAKS 2-2 (1-0)

Egészen furcsa mérkőzést hozott az NB I 24. fordulójának szerda esti zárása. A MOL Fehérvár már a 11. percben vezetést szerzett a Paks ellen, majd sorra jöttek a fehérvári próbálkozások és helyzetek, ám minden kimaradt, még a tiszta ziccerek is. Ennek ellenére sem csüggedhettek ugyanakkor, hisz a 65. percben Zivzivadze fejelt a kapuba – ekkor félig-meddig úgy tűnt, eldőlt a meccs, de a fociban megbosszulják magukat az elpuskázott helyzetek: a korábban évekig a fehérváriaknál játszó Haraszti előbb a szintén volt Vidi-játékos Szabó Bálint passzából szépített, majd egyenlített. A 2-2-vel egyértelműen a Paks lehet elégedettebb, a sírből hozták vissza a meccset, a Vidinek pedig továbbra is oda kell figyelnie, hisz a harmadik helyért hajtó üldözők szorosan ott vannak mögöttük…

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: HARASZTI ZSOLT

Egyszerű taktika: beállsz a szünetben, majd rúgsz két gólt! Haraszti épp ezt csinálta, hisz a félidőben Bognár György pályára küldte őt, a 78. percben szépített, majd a 85.-ben egy remek szabadrúgásból egyenlített. Ezek voltak egyébként az első bajnoki góljai ebben a szezonban.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: A KIMARADT ZICCEREK

A Vidi előbb betalálhatott volna a 49. percben, ekkor Zivzivadze hibázott nagy helyzetben, majd hat perccel később Petrjak lőtt fölé száz százalékos ziccerben. A paksi szépítés után Dárdai lábában is ott volt a harmadik, ám ő sem talált kaput tíz méterről.

11. perc: Fiola találja meg szépen Petrjakot, aki egyedül vezetheti a labdát a paksi kapura, majd 7 méterről, nagy erővel a kapuba lő. 1-0

65. perc: Petrjak szélről érkező beadását Zivzivadze fejeli a kapuba, Rácz csak beleérni tud. 2-0

78. percHaraszti, Szabó, Haraszti a labda útja, tol egyet rajta, majd 7 méterről a bal alsóba lő. 2-1

85. perc: Szabadrúgáshoz jut a Paks: Haraszti 18 méterről természetesen rálövi, védhetetlenül talál utat a labda a kapu bal sarkába. 2-2

A Paks a Mezőkövesdet fogadja, a Vidi a Budafokhoz látogat.