Újpest-Honvéd: betartott ígéret – REAKCIÓK

Egyetlen megingás a kupadöntő után.

Mint ismert, Novothny Soma góljával 1-0-s sikert aratott az Újpest a Honvéd ellen, győzelemmel mutatkozott be a lila-fehérek új trénere. Predrag Rogan betartotta az ígéretét, amit a meccs előtti interjúban tett, míg Pisont István szerint dicséretet érdemel a csapata, minden a tervek szerint zajlott, egyetlen megingás döntött.

Újpest-Honvéd: a jegyek elfogytak, a lilák újra nyertek! – NB1.hu

A trénerek így értékeltek a meccs után:

Predrag Rogan(Újpest): ,,Mit mondtam a mérkőzés előtti rövid tévéinterjúban? Hogy mi harcolunk az Újpestért, és ez így is történt. Ez valóban egy nagyon fontos pillanat, de nem az én fontos pillantom, hanem elsősorban a játékosoké. Nekik szeretnék gratulálni, de nem csak a játékosoknak, hanem a szakmai stábnak is, akik hozzásegítették őket ehhez a sikerhez. Nagyon szeretnénk megköszönni a szurkolóinknak, hogy itt voltak és buzdítottak bennünket, nagyon nagy szükségünk volt erre a támogatásra ahhoz, hogy ez a győzelem megvalósuljon. Nagyon fontos volt ennek a három pontnak az itthon tartása, de arra is kell gondolnunk, hogy ez már történelem, és koncentrálunk kell a következő mérkőzésre, a következő megmérettetés. Ezért köszönöm szépen a gratulációt, de már előre nézünk!"

Pisont István(Honvéd): ,,Egyetlen megingásunk volt a meccsen. Pedig jól játszottunk, minden a tervek szerint ment, nagyon fegyelmezett volt a csapat, elégedett voltam az első félidei játékkal. A gólig uraltuk a meccset, voltak helyzeteink, ha nem is olyan ziccerek, de Ugrai Roland és Szendrei Norbert előtt nagy lehetőség adódott. Kár, hogy jött a félidő előtt közvetlen a gól, bár soha nem jön jókor. Ezután rizikózni kellett, többet változtattunk, ilyenkor kicsit felborul a stratégia része. Többet szerettünk volna a széleken támadni, nem sikerült, ma még a kapufa sem volt velünk. Összességében dicséret illeti a játékosokat, nagyon jó volt a hozzáállásuk a kupadöntő után.”

ELŐZMÉNYEK

Újpest-Budapest Honvéd 1-0

Zúgott a "hajrá, lilák!" és kitörő örömmel fogadták a hármas sípszót: egy korántsem egyszerű hét után az Újpest a szezon eddigi legfontosabb győzelmét aratta szombaton késő este a Honvéd ellen. Az 1-0-s sikert Novothny Soma fejese eredményezte az első félidő hajrájában: az új vezetőedző, a meccs előtt a szurkolóknak magyarul üzenő Predrag Rogan tökéletesen mutatkozott be a Szusza Ferenc Stadionban, ahol minden jegy elfogyott. A hajrában ment előre rendületlenül a friss, ám kissé fáradt kupagyőztes, Batik kapufáig jutott, de a győzelmet nem lehetett elvenni a mezükön a két címert viselő, jól küzdő liláktól, akik kiesőhelyről pillanatnyilag a tabella 8. helyére ugrottak.

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: NOVOTHNY SOMA

Nem túlzás azt állítani, hogy egy csatárnak nem feltétlen attól van főszerepe egyszer-egyszer, hogy kirívó játékával döntsön el meccseket. Novothny Soma Simon beadása után jókor volt jó helyen, a szükséges helyzetet remekül ismerte fel és szépen bólintott a hálóba. És talán ő is rájött: lehet, hogy élete egyik legfontosabb gólja volt ez…

A MECCS KULCSMOMENTUMA: AZOK A CSERÉK…

Ha már a Honvéd MTK elleni kupaelődöntő-visszavágón szintén gondok adódtak a cserékkel (akkor a játékvezetők nem tudták pontosan, melyik csapatnak hány cserelehetősége is van), mostanra is jutott egy érdekes pillanat: a 86. percben változtattak hármat a kispestiek, ám hirtelen tizenegy mezőnyjátékossal maradtak a pályán, így rövid tanácskozás után Gazdag futott le a gyepről.

A GÓL TÖRTÉNETE:

45. perc: Burekovic szögletét Simon a hosszú oldalról visszakanalazta, középen Novothny magasabbra ugrott, mint Szendrei és 5 méterről a hálóba fejelt. Levkovich már csak a gólvonalon túl tudott beleütni a labdába. 1-0

Az Újpest kedden hatpontos alsóházi rangadón fogadja a DVSC-t, míg a Honvéd a MOL Fehérvárral találkozik.