Rosszul sikerült a MOL Fehérvár főpróbája

Bundesligába igyekvő csapattal találkoztak a fehérváriak.

Az NB I folytatására készülő MOL Fehérvár a Stuttgart ellen játszotta utolsó edzőmeccsét. A patinás német együttes ötször nyerte meg hazája bajnokságát, de jelenleg csak a másodosztályban szerepel, bár jó esélye van a feljutásra, hiszen jelenleg a harmadik pozíciót birtokolja a táblázaton. A Stuttgart a Fehérvárt 3-1-re győzte le, a Fejér megyeiek weboldala így tájékoztatott a találkozóról:

"A hazautazás napján még komoly feladat várt a csapatra, hiszen a Bundesliga 2 harmadik helyén álló, ötszörös német bajnok VfB Stuttgart ellen léptünk pályára. A kezdőben a Kovácsik – Fiola, Musliu, Vinícius, Stopira – Nego, Pátkai, Milanov – Kovács István, Futács, Petrjak tizenegy kapott lehetőséget.

A harmadik percben Ivan Petrjak szerzett labdát, majd úgy döntött, hogy távolról a hosszú felsőt veszi célba, de nem talált kaput. Egy perccel később megszerezte a vezetést a Stuttgart – Forster maradt teljesen egyedül a tizenhatoson belül, egy átvétel után beljebb tolta a labdát a kapu felé, majd kilőtte a bal alsó sarkot (0-1).

Élő közvetítés az átigazolásokról – Feczesin bemutatkozott a Vasasban – NB1.hu

A 11. percben Gonzalez csinált meg egy szép átemelős cselt, majd az ötös sarkáról kapura bombázott, de Kovácsik a helyén volt. Két perccel később nagy védelmi hiba után Petrjak szerzett újabb labdát, majd Kovács Istvához játszott, akinek a beadására Futács ugyan érkezett, de Bredlow és a hátvédek menteni tudtak. A 16. percben Wataru passzolt Gonzalezhez, az argentin válogatott csatár pedig egy erős lapos lövéssel megduplázta a svábok előnyét (0-2).

25 perce tartott a találkozó, amikor Nego kényszerítőzött Kovács Istvánnal, majd utána egy becsúszó német védő szorításában kapu mellé lőtt. 36 perce tartott a találkozó, amikor egy baloldali bedobást követően Petrjak centerezését Kovács István fejelte mellé.

A szünetben Elek Ákos váltotta Georgi Milanovot, a stuttgartiak többet is cseréltek, pályára lépett többek között a 78-szoros német válogatott Mario Gómez is. Sok idő nem is kellett a BL-győztes csatárnak, mert az 53. percben Kovácsik hiába védte nagy bravúrral Coulibaly lövését, Gómez a hálóba pofozta a kipattanót (0-3).

Három perccel később Nego élesen adta be a kapu elé a labdát, Futács becsúszva sem érte azt el. Az 59. percben először lépett pályára klubunk színeiben Lyes Houri, aki Nego Loicot váltotta. A 68. percben új igazolásunk indult el előre, Petrjakhoz továbbított, de sajnos ukrán szélsőnk beadása sem talált csapattársat. Négy perccel később Kovács István beadása után Petrjak éles szögből, szép mozdulattal a kapuba emelte a labdát (1-3).

Az utolsó percekben már nem változott az eredmény, folytatás jövő szombaton, immár Székesfehérváron, a Budapest Honvéd elleni bajnokin."

VFB Stuttgart-MOL Fehérvár 3-1 (2-0)