Paks-Mezőkövesd: Pintér nem tévedett, Bognár kiakadt

Fordulatokban nem volt hiány.

Paks-Mezőkövesd 2-2

A meccs előtt Pintér Attila arról beszélt, hogy nehéz mérkőzés vár rájuk, ennek ellenére győzni akarnak a Paks otthonában is. Nos, a Mezőkövesd trénere csak részben lehet elégedett, hiszen a találkozó remivel zárult, de abban igaza lett, hogy a Paks valóban nemes ellenfél volt.

Paks-Kövesd: Bognár a bírózás után – NB1.hu

A matyóföldiek immáron 12 forduló óta nem szenvedtek vereséget, míg a Paks az előző három összecsapásán nem tudott nyerni az NB I-ben. Haraszti Zsoltról is érdemes beszélni, hiszen ezen a héten két bajnokin három gólt szerzett.

A ráadásban pedig Bognár György annyira reklamált egy lesgyanús szituációnál, hogy Pintér Csabától piros lapot kapott. Érdekesség, hogy a Paks mestere néhány napja jelentette be, hogy nem akar már foglalkozni a játékvezetők tevékenységével. Kérdés, hogy erről a szituációról beszélni fog-e…

Bognár György: bejelentés a bírózásról – NB1.hu

A MECCS FŐSZEREPLŐI: BOGNÁR GYÖRGY ÉS PINTÉR ATTILA

A két edzőnek nem az volt az elsődleges szándéka, hogy tönkretegye az ellenfél játékát, ennek köszönhetően pedig egy lüktető mérkőzés alakult ki. Ezért pedig hálásak lehetünk nekik.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: SAJBÁN BECSERÉLÉSE

Jó húzás volt Bognártól Sajbán beküldése, hiszen a hajrában jókor volt jó helyen, így pontot mentett a csapatának.

28. perc: Besirovic került a paksi védelem mögé, majd Vutovhoz passzolt, aki a jobb alsóba lőtt kb. 11 méterről. 0-1!

75. perc: Szabó Jánost Vajda szabálytalanul állította meg, tizenegyest kapott a Paks. Haraszti a jobb alsóba küldte a labdát. 1-1!

76. perc: Nem sokáig állt 1-1 az eredményjelzőn, hiszen Besirovic 21 méterről végzett el egy szabadrúgást, a próbálkozása a kapu jobb oldalában kötött ki. 1-2!

85. perc: Böde fejese a lécen csattant, a kipattanót pedig Sajbán a jobb alsóba vágta. 2-2!

A Paks a következő fordulóban a Ferencváros otthonában vendégeskedik, míg a Mezőkövesd a Budafok csapatát látja vendégül.

Paksi FC-Mezőkövesd Zsóry FC 2-2 (0-1)
Paks, zárt kapuk mögött, v.:
Pintér
gólszerzők: Haraszti (75., tizenegyesből), Sajbán (85.), illetve Vutov (28.), Besirovic (76.)
sárga lap: Szabó B. (56.), Osváth (57.), Tamás O. (72.), illetve Vutov (15.), Vadnai (78.), Cseri (83.), Martic (94.)
Paks: Rácz – Osváth (Lorentz, 60.), Böde, Tamás O., Szabó J. – Papp K. (Szabó B., a szünetben), Bognár I., Bertus – Hahn (Haraszti, a szünetben), Ádám, Nagy R. (Sajbán, 60.)
Mezőkövesd: Szappanos – Farkas D., Pillár, Katanec, Vadnai – Martic, Besirovic, Cseri (Rui Pedro, 84.) – Vutov (Vajda, 68.), Jurina, Chrien (Vojtus, 88.)

A tabella a linkre kattintva érhető el

20.59:

Paks-Mezőkövesd: foglalkozott a bíróval a kiállított Bognár? – reakciók – NB1.hu