MOL Fehérvár-DVTK: hőssé vált a csereember!

Újabb értékes skalp.

MOL Fehérvár-DVTK 1-3 (1-0)

A kiesés elől menekülő Diósgyőr a MOL Fehérvár otthonában szeretett volna meglepetést okozni. A hazaiakat Márton Gábor távozása után Szalai Tamás irányította. Szalai a szünetben bizakodhatott, ugyanis a Vidi 1-0-ra vezetett, ám a térfélcsere után fordítottak a vendégek a triplázó Grozavnak köszönhetően. Érdekesség, hogy Zoran Zekic a Fradi után a Vidi skalpját is megszerezte. A fehérváriak zsinórban hatodik bajnokijukon nem tudtak diadalmaskodni.

A Diósgyőrben egyébként kezdőként kapott lehetőséget az albán Odise Roshi, aki a héten csatlakozott a kerethez:

Tényleg azonnal szüksége volt a DVTK-nak az új igazolásra – NB1.hu

A MÉRKŐZÉS FŐSZEREPLŐJE: GHEORGHE GROZAV

A Diósgyőr román légiósa az 55. percben érkezett a pályára. Meghálálta Zoran Zekic bizalmát, hiszen pár perc leforgása alatt kétszer is bevette a fehérvári kaput, majd a végjátékban végleg lezárta az ütközetet.

A MÉRKŐZÉS KULCSMOMENTUMA: ZEKIC MEGÉRZÉSE

Egy jó edző a cseréivel bele tud nyúlni a mérkőzés alakulásába. Nos Zekic ezt a tételt erősítette meg, hiszen Grozav becserelése ugyan aranyat nem, de nagyon fontos három pontot ér.

9. perc: Houri szabadrúgása után Stopira fejelt a diósgyőri kapuba kb. 6 méterről. 1-0.

60. perc: Grgic beadása után Grozav megelőzte Negót, majd a kapuba fejelt. 1-1.

61. perc: Megint Grgic adta a gólpasszt, a támadást pedig ismét Grozav fejezte be újra fejjel. 1-2.

89. perc: Egy kontratámadás végén Grgic vitte be a kegyelemdöfést. 1-3.

KÖVETKEZŐ FELADAT:

A Diósgyőr a következő fordulóban megyei rangadót játszik a Mezőkövesddel, míg a fehérváriak a ZTE otthonában vizitálnak. Ezt megelőzően a kupában a diósgyőriek szintén a mezőkövesdiekkel csapnak össze, míg a Vidi a Fradi stadionjában bizonyíthat.

MOL Fehérvár FC – Diósgyőri VTK 1-3 (1-0)