Nem bírtak egymással a csapatok.

A Zalaegerszeg a Siófok csapatát fogadta szerda délután. A Balaton-parti együttest az a Waltner Róbert irányítja, aki játékosként többször is megfordult a ZTE-ben. Tagja volt annak a gárdának, amely 2002-ben megnyerte az NB I-et. A 2001/2002-es szezon során Waltner tizenhat találattal vette ki a részét a fényes sikerből.

A mai edzőmeccsen Waltner kisebb borsot tört a kék-fehérek orra alá, hiszen az összecsapás 0-0-s döntetlennel végződött.

A ZTE hivatalos weboldala így számolt be a találkozóról:

"Ismét szép időben léphetett pályára csapatunk, ezúttal egy hétközi felkészülési mérkőzés keretein belül. Soros ellenfelünk a Merkantil Bank Liga 13. helyezett együttese a BFC Siófok.

Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, hazai labdabirtoklási fölénnyel. Mindkét oldalon futottak támadások, de egy igazán kemény, harcos párharc volt kibontakozóban. A legnagyobb helyzet Szánthó Regő nevéhez fűződött, lövését bravúrral hárította ellenfelünk hálóőre.

0-0-val vonultak pihenőre a csapatok és az edzőmérkőzésekhez hűen bátran cseréltek a vezetőedzők.

A Siófok jó játékerőt mutatott, keretükben több NB I-es múlttal rendelkező játékost is felfedezhettünk.

A második játékrészben már egyértelműen kedvenceink uralták a mérkőzést, beszorították a balaton-partiakat, azonban gólt nem sikerült szereznünk. A találkozó végén még Molnár és Kálnoki-Kis is veszélyeztett, de az eredményen már nem tudtunk változtatni. Maradt a 0-0, egy rendkívül küzdelmes összecsapásban."

ZTE-BFC Siófok 0-0
ZTE: 1. félidő
: Demjén- Bobál (Kalnoki-Kis), Szépe, Lesjak- Tanasin, Tajti, Favorov, Bedi- Babati, Koszta, Szánthó.
2. félidő: Gyurján- Németh, Kálnoki-Kis, Sebestyén- Semedo, Sankovic, Kovács, Gergényi- Kun, Papp, Molnár
Siófok: Hutvágner,Tömösvári,Jagodics,Horváth M.,Kiss B.,Tajthy,Kecskés,Gaál,Cipf,Balogh B.,Elek.