Közel az ezüst: a Puskás Akadémia kiütötte az MTK-t

Ráadásul egyik kulcsjátékosát is elveszíthette a budapesti csapat.

PUSKÁS AKADÉMIA-MTK 3-0

Mindkét csapat számára különösen fontos volt a 29. forduló felsőházi rangadója – a felcsútiak a második helyért folyó harcban léphettek óriásit, míg a budapestiek a negyedik hely pillanatnyi átvételéért harcoltak. Végül abszolút a hazai akarat érvényesült, hisz az intenzívebb kezdés után a 9. percben Kiss Tamás szerezte meg a vezetést, majd az első félidő végén Plsek értékesített egy büntetőt. A második játékrészben mindkét csapatnak akadtak helyzetei (a két kapus, Mijatovics és Tóth Balázs nagyokat hárított), ám gólt újból a Puskás szerzett, újból Plsek által, beállítva ezzel a végeredményt. Hornyák Zsolt együttese karnyújtásnyira került az ezüstéremtől, míg az MTK maradt az ötödik pozícióban. Hozzá kell tenni, hogy a 75. percben az MTK egyik fontos embere, Pintér Ádám meghúzódott, le is kellett cserélni, és a sérülés mértékétől függ, de lehet, hogy nem is játszhat már ebben a szezonban.

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: JAKUB PLSEK

Magabiztosan lőtte be a tizenegyest, majd a második félidőben is betalált, Kiss Tamással együtt hátukon vitték a felcsúti támadójátékot.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: A CSEKE-BALUTA-ESET

Cseke lépett oda Balutának, az alábbi jelenetért kapott büntetőt a Puskás Akadémia, amit Plsek értékesített – kétségtelenül kétes a szituáció…

9. perc: Deutsch balról jövő beadása után Kiss öt méterről jövő fejese megpattan Perkovicon, és az MTK kapujában köt ki. 1-0

36. perc: Baluta áll be Cseke elé, összekoccan a lábuk, a megítélt tizenegyest Plsek helyezi a bal alsóba. 2-0

69. perc: Gyors kontra végén Kiss passzol Plsekhez, aki a hosszú sarkot lövi ki Mijatovics mellett. 3-0

A Puskás a DVTK-hoz látogat, az MTK a Kisvárdát fogadja.

Puskás Akadémia FC–MTK Budapest 3-0 (2-0)