FTC-Shamrock: sima óriáslépés a csoportkör felé

Egy percig nem volt kérdés, melyik a jobb csapat.

FTC-SHAMROCK ROVERS 4-0

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: A FERENCVÁROS TÁMADÓJÁTÉKA

Nagyon felszabadultan játszott a Fradi: a Tokmac, Auzqui, Traoré, Mmaee négyes a középpályáról rendre jó ütemben fellépő Laidounival kiegészülve kiválóan mozgott, rengeteg helyzetet alakított ki, és három gólt össze is hozott az első 50 percben, Traoré pedig duplázni tudott.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: TRAORÉ MÁSODIK GÓLJA

A második félidő elején jött a harmadik ferencvárosi gól, ami egyrészt a meccset, másrészt a párharcot tekintve is megnyugvást adott. A mostani játék képe alapján nehezen elképzelhető, hogy a Shamrock megfordítsa a párharcot, legalábbis hatalmas változásoknak kéne történniük mindkét oldalon ehhez.

13. perc: Laidouni adott középre, a labda az ötösnél Knoesterről Auzquihoz pattant, aki két méterről, a bal kapufa mellől, jobbal a kapuba lőtt. 1-0

34. perc: Laidouni remek kiugratásával Ryan Mmaee lépett el, ballal centerezett, Traoré pedig három méterről, ballal a kapu felső sarkába lőtt. 2-0

48. perc: Egy kontrával Ryan Mmaee indult meg, a tizenhatosnál a balról érkező Tokmachoz passzolt, aki balról lőtt – ezt védte az írek kapusa, viszont Gannon pont Traoréhoz passzolt felszabadítás gyanánt, Traoré pedig köszönte szépen, öt méterről a jobb alsóba gurított. 3-0

90+3. perc: Mercier szöglete után Civic lőtt 20 méterről, ballal, félig estében, pattogós, erős lövése pedig utat talált Mannus kapus mellett a bal sarokba. 4-0

Egy hét múlva, augusztus 25-én jön a visszavágó, a Shamrockra addig vasárnap még vár egy Dundalk elleni, hazai bajnoki.

Európa-liga, selejtező, 4. (utolsó) forduló, első mérkőzés:

Ferencváros-Shamrock Rovers (ír) 4-0 (2-0)

Groupama Aréna, 15 239 néző, v.: Glenn Nyberg (svéd)

Ferencváros: Dibusz – Wingo, Botka, Knoester, Pászka (Civic, 84.) – Besic (Vécsei, 70.), Laidouni – Auzqui (Marquinhos, 63.), Nguen, Traoré (Mercier, 84.) – R. Mmaee (Boli, 63.)

Shamrock Rovers: Mannus – Hoare, Cleary, Grace – Gannon (Farrugia, 60.), Watts (Ferizaj, 70.), O'Neill, Kavanagh (Byrne, 60.), Lyons – Gaffney (Towell, 60.), Greene (Tetteh, 79.)

gólszerzők: Auzqui (13.), Traoré (35., 48.), Civic (94.)

sárga lap: Auzqui (27.), Knoester (45+2.), illetve Hoare (13.), Grace (48.), Farrugia (72.)

AZ MTI JELENTÉSE A MECCSRŐL:

A Ferencváros 4-0-ra legyőzte csütörtökön az ír Shamrock Rovers csapatát a labdarúgó Európa-liga-selejtező negyedik, utolsó fordulójának első mérkőzésén.

A magyar bajnok már a 13. percben vezetést szerzett az argentin Carlos Auzqui révén, a szünet előtt pedig Adama Traoré növelte az előnyt. Utóbbi rögtön a fordulás után is betalált, a végeredményt pedig a bosnyák Eldar Civic állította be a hosszabbításban. A visszavágót egy hét múlva Dublinban rendezik. A párharc győztese a második számú európai kupasorozat, míg a vesztese a Konferencia-liga csoportkörében szerepelhet ősszel.

Ferencváros a várakozásoknak megfelelően az első perctől magához ragadta a kezdeményezést. Bár a vendég játékosok fizikailag erősebb felépítésűek voltak, sebességben messze elmaradtak a hazai futballistáktól, akik ezt kihasználva vezették a veszélyes támadásaikat. Nem kellett sokat várni az első magyar helyzetre, de Ryan Mmaee lövése a bal kapufán csattant. Tulajdonképpen csak idő kérdése volt, mikor érik góllá a ferencvárosi fölény, erre a 13. percben került sor. A vezetés megszerzése után valamelyest visszavett a tempóból a magyar bajnok, ennek nyomán fölénye megmaradt, de újabb helyzeteket nem tudott kidolgozni. Eleinte az ivószünet sem segített a hatalmas hőségben egyre kényelmesebbé váló iramon, de a szünet előtti percekben ismét beszorult az ír csapat. Előbb Ryan Mmaee nagyszerű cselsorozat után ismét a kapufát találta el, majd alig egy perccel később okos gólpasszát Traoré váltotta gólra.

A folytatásban sem változott a játék képe, nem volt egy súlycsoportban a két gárda, Traoré második góljával pedig hamar magabiztossá tette az előnyt. A harmadik gól végleg megtörte a szigetországiak ellenállását, ugyanis sorra futottak végig a gyors és közönségszórakoztató hazai akciók, záporoztak a lövések a vendégek kapujára. A csapattársak érezhetően gólt akartak rúgatni a súlyos sérülése után alig néhány hete visszatért Ryan Mmaeeval, de a marokkói támadó a legnagyobb ziccereket is elhibázta, így nem nőtt tovább a különbség. A hajrában a Ferencváros már nem erőltette a támadásokat, de még így is volt néhány lehetősége, amelyek közül az egyiket a csereként beálló Civic váltotta gólra, ezzel a hosszabbításban jószerivel eldöntötte nemcsak a meccset, hanem a párharcot is.

FRISSÍTÉS: 22.49