Groupama Aréna, 20 057 néző, v.: Andó-Szabó
gólszerzők: Varga R. (22.), Lanzafame (50.), illetve Nagy D. (39.)
sárga lap: Lanzafame (74.), Gorriaran (93.), Haratin (95.), illetve Nagy D. (21.), Ristevski (45.), Zsótér (89.), Onovo (95.), Litauszki (97.)
Ferencváros: Dibusz – Lovrencsics (Botka, 62.), Blazic, Dvali, Heister – Haratin, Gorriaran – Isael, Nguen (Leandro, 81.), Varga R. – Lanzafame (Böde, 78.)
Újpest: Pajovic – Pauljevic, Litauszki, Ristevski, Burekovic – Rácz (Sankovic, 84.), Onovo – Simon K. (Solomon, 90.), Zsótér, Nagy D. (Beridze, 69.) – Traoré

Ebben az egyszerű kijelentésben minden benne van, ami elmondható a mai Fradi-Újpestről.

Elképesztő hangulat, pazar, lenyűgöző, csodálatos látványvilág, és tényleg végig fergeteges szurkolás. És ami a legjobb, hogy a játékosoktól is remek teljesítményt láttunk.

null

null

Annak ellenére, hogy Davide Lanzafame lesről lőtte a mindent eldöntő gólt, a bajnok Ferencvárosnak több helyzete volt, főleg a második félidő miatt, de tény, hogy Dibusznak még a 90+9. percben is kellett bravúrt bemutatnia.

Derbi volt – minden elemében. De jó lenne, ha csak ilyen meccsek lennének a magyar labdarúgásban!

GÓLOK TÖRTÉNETE

null

null

22.p.: Megszületett a Derbi első gólja. Varga Roland köszönt be. Vargát Lanzafame hozta játékba sarokkal, a gólszerző pedig 24 méterről lőtte ki az újpesti kapu bal alsó sarkát. 1-0

null

null

38.p.: Nagy Dániel egyenlített. Burekovic végzett el egy szögletet, a sarokrúgás után Nagy Lovrencsics mellett fejelt Dibusz kapujába. 1-1

null

null

49.p.: Lanzafame az újpesti kapusról kipattanó labdát passzírozta be. A góllal egyetlen "bibi" van, hogy az olasz légiós lesről köszönt be. 2-1

null

null

A forduló góljainak a történetei erre a linkre, a délutáni mérkőzések összefoglalói erre a linkre kattintva érhetőek el