DVTK-DVSC: horrorsérülést szenvedett a Loki nyerőembere – videó

Ijesztő jeleneteket láthattak a nézők.

Keleti rangadót is rendeztek az NB I 20. fordulójában. A DVTK a napokban ünnepelte megalapítása 110. évfordulóját. Ennek apropóján ünnepre készültek a miskolciak, de a Loki belerondított a forgatókönyvbe. Ugyan Feczkó Tamás együttese korán megszerezte a vezetést, Ivanovszki már a 4. percben betalált. A debrecenieket nem fogta meg a korán beszedett találat, hiszen Adeniji a 13. minutumban egyenlített. Az 1-2-es végeredményt Kinyik állította be a 18. percben. A Loki védője ebben a szezonban először köszönt be.

Nikolics bemutatkozott, Bödét eltiltják, még nagyobb bajban a két újonc – beszámoló a 20. forduló meccseiről – NB1.hu

Ugyan egy meccsel kevesebbet rendeztek meg a 20. fordulóban, izgalmakból így sem volt hiány. Volt kettős kiállítás, 8 gólos meccs és második helyért folytatott rangadó. Diósgyőri VTK-Debreceni VSC 1-2 (1-2) Ezzel a mérkőzéssel kezdődött meg a DVTK fennállásának 110 évét ünneplő sorozat.

Kinyik nem csak a gólja miatt volt főszereplő a találkozón. A hajdúságiak hátvédjét José Cortes csúnyán fejbe rúgta, és nem tudta folytatni a játékot. Kinyik az esetet követően az eszméletét is elvesztette, a pályát hordágyon hagyta el.

Kinyik Ákos sérülése

Úgy néz ki, hogy bejött az edzőváltás Debrecenben. Vitelki Zoltánnal még mindig veretlen a bajnokságban a hajdúsági alakulat, amely 2 győzelem mellett 2 döntetlent tud felmutatni a 2020-as esztendőben.

FRISSÍTÉS

20.55: Megvan a diagnózis

Agyrázkódást szenvedett a Loki nyerőembere – videó – NB1.hu

Korábban már beszámoltunk arról, hogy horrorisztikus sérüléssel fejeződött be a DVTK-DVSC keleti rangadó. A meccs hajrájában Kinyik Ákost José Cortes csúnyán fejbe rúgta. Keleti rangadót is rendeztek az NB I 20. fordulójában. A DVTK a napokban ünnepelte megalapítása 110. évfordulóját. Ennek apropóján ünnepre készültek a miskolciak, de a Loki belerondított a forgatókönyvbe.

A meccs összefoglalója:

Diósgyőri VTK-Debreceni VSC 1-2 (1-2)

Diósgyőr, 4802 néző, v.: Iványi
gólszerzők: Ivanovszki (4.), illetve Adeniji (13.), Kinyik (16.)
sárga lap: Vági (23.), Hasani (57.), Cortes (88.), Ivanovszki (92.), illetve Kinyik (7.), Adeniji (14.), Bódi (57.), Szécsi (64.)
DVTK: Danilovic – Vági, Polgár (Tabakovic, 81.), Brkovic, Memolla – Márkvárt, Iszlai – Hasani, Rui Pedro (Molnár G., 65.), Kiss T. (Cortes, 73.) – Ivanovszki
DVSC: Kosicky – Bényei (Baráth, 75.), Kinyik, Pávkovics, Ferenczi J. – Kusnyír, Csősz – Bódi, Szécsi (Garba, 66.), Varga K. – Adeniji (Milunovic, 68.)

Ezzel a mérkőzéssel kezdődött meg a DVTK fennállásának 110 évét ünneplő sorozat. Visszatért a stadionba a régi kabalafigura, a diósgyőri lovag, a hazai játékosok pedig a nagy elődök, a legelső csapat szerelését megidéző mezben léptek pályára. Az ünnepi kezdőrúgás előtt – melyet a DVTK Aranycsapatának, az 1978/79-es bajnoki idényben bronzérmes, 1977-ben és 1980-ban Magyar Kupa-győztes együttesének a tagjai végeztek el – a héten autóbalesetben 38 évesen elhunyt Halgas Tiborra, a klub korábbi játékosára emlékeztek.

Élő közvetítés és a gólok története a 20. forduló meccseiről – NB1.hu

Nagy iramban kezdődött a mérkőzés, és egy lendületes támadás végén gyorsan vezetéshez jutott a hazai csapat. A debreceniek nem zuhantak össze, viszonylag hamar egyenlítettek, majd szűk három perccel később fordítottak. Az első bő negyedóra gólváltása után nem változott az eredmény, pedig továbbra is harcosan futballozott mindkét csapat, élvezetes és lüktető volt a játék, adódtak helyzetek mindkét oldalon.

A szünet után is mozgalmas volt a mérkőzés, de kevesebb jól felépített támadás futott végig a pályán, több hiba csúszott az akciókba. Vezetésének tudatában a Debrecen szervezetten futballozott, a DVTK pedig nem talált fogást ellenfelén. A második félidő már kevésbé szólt a futballról, a rontások mellett sok volt a szabálytalanság is. A 86. percben Cortes nem szándékosan, de nagyon keményen fejbe rúgta a kicsit mélyre hajoló Kinyiket, akit ápolás után hordágyon vittek le a pályáról.

Az összességében összeszedettebben és határozottabban játszó Debrecen megérdemelten gyűjtötte be a három pontot.