DVSC-Honvéd: elképesztő meccs nagyon csúnya jelenettel

Hét gól, győztes edzői debütálás.

DVSC-HONVÉD 4-3

A MECCS KULCSMOMENTUMA: LAGATOR MENTÉSE

4-3-nál, a 74. percben egyből egyenlíthetett is volna a Honvéd, de Domingues lövését szinte az utolsó pillanatban tisztázta Lagator a gólvonalról.

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: CHRISTIAN GOMIS

Ki lehetne emelni több játékost is mindkét oldalról, így például a gólt is szerző Lagatort vagy a kispesti támadójátékot fellendítő Dominguest, de amit Gomis csinált a hosszabbításban, amikor a gólért hajtott a Honvéd, az futballpályára nem való: visszakézből, teljes erőből fejbe vágta Sóst. Várhatóan hosszú eltiltásra számíthat.

15. perc: Dzsudzsák indítását Baráth érte el az alapvonalnál, majd bepasszolta az érkező Babunskihoz, aki jobbal, öt méterről a hosszúba perdített, a labda a kapufáról pattant a hálóba. 1-0

26. perc: Szécsi centerezett parádésan jobbról, a középen érkező Baráth pedig közvetlen közelről a hálóba továbbította a labdát. 2-0

32. perc: Varga szerzett labdát, majd passzolt Bódihoz, aki befelé húzott balról, majd 21 méterről, jobbal óriási gólt tekert a hosszú felsőbe. 3-0

48. perc: Dzsudzsák szabadrúgása után Deslandes fejelt középre, ahol érkezett Lagator, és közelről a kapuba bólintotta a labdát. 4-0

53. perc: Doka beadására Domingues érkezett remekül és öt méterről, a védőjét megelőzve a kapuba fejelt. 4-1

70. perc: Bévárdi szabálytalankodott Dominguessel szemben a tizenhatoson belül, a megítélt tizenegyest Samperio helyezte a kapu közepébe. 4-2

72. perc: Plakuschenko tette a labdát a csereként beállt Jónssonnak, aki 14 méterről a bal felső sarokba lőtt. 4-3

A DVSC a Ferencvároshoz látogat a következő fordulóban, a Honvéd a Mezőkövesdet fogadja.

OTP Bank Liga, 9. forduló:
Debreceni VSC-Budapest Honvéd 4-3 (3-0)

Debreceni VSC: Gróf – Bévárdi (Baranyai, 82.), Lagator, Deslandes, Ferenczi – Varga J., Baráth P. (Dreskovic, 82.) – Bódi (Sós, 59.), Dzsudzsák (Neofitidisz, 76.), Szécsi – Babunski (Olawale, 59.)
Budapest Honvéd: Szappanos – Doka (Jónsson, 60.), Cirkovic (Lovric, 60.), Prenga, Tamás – Mitrovic (Plakuscsenko, 70.), Gomis – Bocskay (Domingues, a szünetben), Samperio, Zsótér – Kocsis D. (Ennin, a szünetben)

gólszerzők: Babunski (15.), Baráth (26.), Bódi (32.), Lagator (48.), illetve Domingues (53.), Samperio (70., 11-esből), Jónsson (72.)
piros lap: Gomis (91.)
sárga lap: Neofitidisz (79.), Baranyai (86.), Gróf (89.)

AZ MTI JELENTÉSE A MECCSRŐL:

"A Debreceni VSC már 4-0-ra is vezetett, de végül csak 4-3-ra nyert a vendég Budapest Honvéd ellen a labdarúgó OTP Bank Liga kilencedik fordulójának második szombati mérkőzésén. A hajdúságiak új vezetőedzője, Srdjan Blagojevic így győzelemmel mutatkozott be az NB I-ben.

A Debrecen lépett fel támadólag az első percekben, a hazaiak kifejezetten lendületesen futballoztak, melynek eredményeként negyedóra elteltével vezetést is szereztek. Előnyben sem vett vissza a tempóból a Loki, amely rendre a vendégvédelem mögé tudta játszani a labdát, egy ilyen akció révén Baráth is eredményes volt, majd nem sokkal később Bódi hajszálpontos lövésével eldőlni látszott a találkozó. A kispestiek támadásban semmit nem mutattak az első félidőben, első próbálkozásukra 45 percet kellett várni.

A második játékrész azonnal hazai találattal indult, de ez könnyelművé tette a hajdúsági együttest. A Honvéd bár agresszívabb játékra váltott, ám továbbra is elképzelés nélkül futballozott, mégis szépített a csereként beállt Domingues fejesével. A mérkőzést az változtatta meg alapjaiban, hogy Samperio büntetőjével és Jónsson szép lövésével három perc alatt egy gólra felzárkózott a fővárosi gárda, amely ettől kezdve egyértelműen irányított. A kispestiek rohamoztak az utolsó negyedórában az egyenlítésért, volt is lehetőségük, de vagy célt tévesztettek, vagy Gróf védett bravúrosan, így ha nehezen is, de végül otthon tartotta a három pontot a DVSC."