DAC: átgázoltak Storck csapatán a franciák – VIDEÓ

Nagyon nem sikerült megismételni a Marseille elleni bravúrt.

A DAC BESZÁMOLÓJA A MÉRKŐZÉSRŐL:

Az új szezon előtti második és egyben utolsó felkészülési mérkőzésen hatgólos vereséget szenvedtünk a Nizzától.

A francia élvonal 5. helyezettjével játszott felkészülési mérkőzéssel zárult a kilencnapos ausztriai edzőtábor. A Salzburg melletti Grödigben rendezett meccs egyben főpróbaként is szolgált csapatunk számára a jövő hétvégén rajtoló új bajnoki idény előtt.

A Marseille elleni győztes meccs kezdőcsapatán csak egyet változtatott Storck mester, Njie került a cserepadra, Friede húzódott hátra és Balić kezdett.

Míg egyhete mi leptük meg az ellenfelet, ma a franciák húzták elő ezt a kártyát. Fél perc sem telt el a mérkőzésből, amikor Gouiri előnybe lőtte csapatát, amit két perccel később Maolida növelt 2:0-ra. A nizzaiak remekül hozták ki a labdát a letámadó játékosaink között, és saját gyorsaságukat kihasználva alakították ki sorra a helyzeteket. A félidőig még Claude-Maurice is feliratkozott a góllövőlistára, majd a ráadás pillanataiban Maolida szerezte meg második találatát, amelynél nekiütközött a kapu mögötti reklámtáblának, és lesérült.

Fordulás után sem nagyon változott a játék képe, a Nizza lehetőségeiből Claude-Maurice és Gouiri használt ki még egyet-egyet, amivel ők is kétgólosként zárták a találkozót.

Csapatunkból Kalmár kapufája és Fábry, valamint Blackman csípős lövése okozott komolyabb felhördülést.

Jövő vasárnap már élesben megy: a Fortuna Liga 2020/21-es idényének 1. fordulójában a Szered csapatát fogadjuk a MOL Arénában. Kezdés 18:00 órakor.

A Nizza-DAC összecsapást a YouTube-on is élőben követhették.

OGC Nice – DAC 1904 6:0 (4:0)
Untersberg-Arena, Grödig, Ausztria, 2020. augusztus 1., szombat, 17:00 ó, napos, nyári idő, +32°C
Góllövők: 1. Gouiri, 3. Maolida, 34. Claude-Maurice, 45.+ Maolida, 54. Claude-Maurice, 83. Gouiri
Sárga lap:
DAC: Jedlička (46. Száraz) – Blackman, Müller, Kružliak (55. Malý), Davis (68. Mendez) – Friede (78. Bednár) – Fábry (46. Njie), Kalmár (78. Švec), Balić (55. Sharani) – Divković (46. Andzouana), Ramirez (46. Schäfer). Edző: Bernd Storck.
Nice: Benitez – Atal, Bambu (74. Daniliuc), Dante, Kamara – Boudaoui (74. Makengo), Schneiderlin (64. Thuram), Lees-Melou (64. Sylvestre) – Claude-Maurice, Gouiri, Maolida (46. Brazao). Edző: Patrick Vieira.