Budafok-Kisvárda: cserélni tudni kell!

A természet ismét közbeszólt.

BUDAFOK-KISVÁRDA 2-0

Örökké emlékezetes marad minden Budafok-szurkoló számára a Kisvárda elleni első meccs, amit még augusztus 17-én rendeztek meg. A BMTE 74 év után játszott újra az élvonalban mérkőzést, és a kegyetlen időjárási körülmények között megrendezett fordulatos, izgalmas találkozót meg is nyerte 2-1-re. Ráadásul a kisvárdai találkozón 0-0-t játszott, így Csizmadia Csaba vezetőedző elmondhatta magáról a kezdés előtt, hogy Supka Attilától, az egyik legeredményesebb és legjobb magyar edzőtől nem kapott még ki. És ez a lefújás után is így maradt.

A mai meccset a vendégek kezdték aktívabban, Bumba a 3. percben a kapufát találta el, majd utána is aktívabbak maradtak a támadások felépítésében. A hazaiak inkább a védekezéssel foglalkoztak, viszont igyekeztek a védők mögé belőtt labdákkal helyzetbe hozni Zsóri Dánielt, aki a szünet előtt ilyen szituáció végén megszerezhette volna a vezetést a hazaiaknak.

Fordulás után már a hazaiakat segítette a szél, ami Ihrig-Farkas Sebestyén vezető találatánál mutatkozott meg a leginkább, ami annyira megfogta a várdaiakat, hogy egy perc múlva kaptak még egyet. A három pont sorsa tehát ebben a percben dőlt el.

Budafok-Kisvárda: láthatatlan könnyzivatar Melbourne-ből – ÉLMÉNYBESZÁMOLÓ – NB1.hu

Forrás: Mottó: „A remény és az a szerelem volt ott végig a szemeikben, amit tényleg csak egy focicsapat iránt lehet érezni!" 1999. június 12. 15 óra lehetett (nem tudom pontosan, de minden mérkőzés előtt így szokott történni), amikor Juhos Attila, korának egyik legjobb játékvezetője megérkezett Óbudára, a III.

A MÉRKŐZÉS FŐSZEREPLŐJE: KOVÁCS DÁVID
Sokadszorra bebizonyította, hogy egyet jelent a Budafokkal. Már akkor a klub játékosa volt, amikor elkezdődött az építkezés az NB III-ban, azóta is hűséges a BMTE-hez, és ami ugyanilyen fontos, hogy kiemelkedő játékosa is az újoncnak. Gólja igazi mestermunka volt, de emellett a rá jellemző alázatos játék is az átlag fölé emelte.

A MÉRKŐZÉS KULCSMOMENTUMA: CSIZMADIA CSABA CSERÉJE
A 67. percben az addig sokat melózó Zsóri Dániel helyett az irányító Kulcsár Kornélt cserélte be Csizmadia Csaba, aki a lehívott ék helyére előre tolt Kovács helyét vette át a középpályán. A várdaiak még a változtatásokat próbálták lekövetni, amikor Ihrig-Farkas megszerezte a vezetést a következő percben, majd rá egy percre  Kovács megduplázta az előnyt. A labdarúgás egyik legrégebbi mondása nem hiába állítja azt, hogy cserélni tudni kell.

GÓLOK TÖRTÉNETE:
69. p.: Ihrig-Farkas vezetgette a labdát a jobb oldalon a tizenhatos vonalánál. A védője nem támadta, ezért nyugodtan beadáshoz készülhetett. Ahogy kell, jobb belsővel nyesett a labdába (egyébként bal lábas…), amibe belekapott a szél, így a meglepett Dombó fölött a jobb felső sarokban kötött ki. 1-0!

70.p.: Kovács vezette rá lendületből a behátráló védőkre a labdát, majd 17 méterről egész egyszerűen kilőtte a bal alsó sarkot. 2-0!

KÖVETKEZŐ FELADAT:
A Budafokra hatalmas rangadó vár, az Újpest vendége lesz a hétközi fordulóban, de a Kisvárdának sem lesz könnyű, mert a Puskás Akadémiát fogadja.

Budafoki MTE-Kisvárda Master Good 2-0 (0-0)

BMTE: Bese B. – Huszti A., Jagodics, Oláh B., Zeke – Csonka, Micsinai – Ihrig-Farkas, Kovács D., Szabó M. – Zsóri. Vezetőedző: Csizmadia Csaba
Kisvárda: Dombó – Hej, Prenga, Ćirković, Leoni – Karabelyov, Simović – Návratil, Bumba, Sassá – Viana. Vezetőedző: Supka Attila

Gólszerzők: Ihrig-Farkas (69'), Kovács D. (70')
Sárga lap: Ihrig-Farkas (78') ill. Leoni (72')