Slavia-Fradi: az egyetlen örök igazság!

Bajban vannak a labdatartás és a statisztika szerelmesei.

SLAVIA PRAHA-FTC 1-0!

Most pont másképpen alakult, mint Budapesten!

Akkor, mintha mérgezett egerek lennének, akkora svunggal kezdtek bele a meccsbe a Slavia Praha játékosai, akik majdnem olyan sebességgel rohantak előre (akkor is, ha támadtak, de akkor is, amikor letámadtak), hogy az embernek az volt az érzése a Groupama Aréna sajtólelátóján, mintha tényleg elhinnék a világ leglehetetlenebb dolgát, mégpedig azt hogy a fény az utolérhető, majd lehagyható…

Volt, hogy percenként kerültek be a Ferencváros tizenhatosának az előterébe, mégis a zöld-fehérek rúgtak gólokat. Egy igen szerencséset, ami minden idők potyagólja címére is nyugodtan pályázhat, meg vágtak egyet 11-esből. A Fradi jó ha 5 vagy 6 alkalommal volt a prágaiak tizenhatosán belül az odavágón, mégis megnyerte a mérkőzést 2-0-ra.

BL: jegy nélkül is Prágában van a Fradi Tábor egy része – videó – NB1.hu

Forrás: Kubot Gábor az alábbi bejegyzést osztotta meg Facebookon: ,,Jó néhány szurkolónk kijött Prágába a csapatunkat biztatni a szállodájuk elé, úgy, hogy nincs jegyük és nem is lesz. Olyat ordítottak, hogy én egy másik szálloda bárjában hallottam. Hajrá, Fradi!!!"

A mai meccsen szintén aktívan kezdtek a hazaiak, de nem annyira, mint Budapesten, feltehetően azért, mert megtanulták a leckét, mégpedig azt, hogy csak úgy simán nem lehet lerohanni a magyar bajnokot.

Mert meg lehet próbálni, de annak következményei lehetnek…

Az FTC viszont ebben a játékrészben sokkal többször ért oda a prágaiak kapujának az előterébe, mint Budapesten, legfőképpen a villámléptű Tokmacnak köszönhetően.

BL: megvan a Fradi ellenfele – részletek – NB1.hu

Aztán 15-20 perc elteltével még nagyobb fokozatra kapcsolt a Slavia, és bizony inkább az volt benne a játék képében, hogy a hazaiak megszerzik a vezetést.

Meg is szerezték, méghozzá az első játékrész hajrája előtt, így elhihették azt, hogy tudnak gólt rúgni a zöld-fehéreknek, de mint később kiderült, csak egyet! Az FTC-t viszont elismerés illeti, mert a játékosai nem voltak megijedve, ráadásul kontrákat is igyekeztek vezetni. És azt sem szabad elfelejteni, hogy a félidő utolsó helyzete Botka előtt adódott, de 6 méterről fölé fejelt.

Fordulás után viszont már egyre nagyobb lett a Slavia nyomása, és bizony azt is meg kell jegyezni, hogy a hazai ultrák igen emelkedett hangulatot teremtettek a stadionban, ráadásul jó kis koreót is bemutattak. A második félidő elején nem igazán tudott akciózni a Fradi, cserébe viszont nem illik és nem is lehet letagadni az igazságot, mivel mindenki láthatta, aki csak akarta, hogy a kapus Dibusz Dénes volt a Ferencváros legjobbja.

A hajrára Peter Stöger előre cserélt, a magát teljesen kisprintelő Tokmac helyére Ryan Mmaee érkezett, aki nem olyan gyors, viszont sokkal jobban meg tudja tartani a labdát. És bizony ez okos elgondolás volt, mert már tényleg hatalmas volt a nyomás a Fradi kapuján. A magyar bajnok pillanatokat nem volt ellenfele térfelén.

A rendes játékidő hajrájára a védelemből Botkát sérülés miatt kellett lecserélnie Stögernek, Civic meg a 84. percben megkapta a második sárga lapját (az elsőt a 79. percben kapta).

Az embertelen nyomást viszont kibírta a Fradi, így tavaly után ismét bejutott a Bajnokok Ligája rájátszásába.

Slavia-Fradi: a jobb csapat jutott tovább? – reakciók – NB1.hu

A Ferencváros ugyan 1-0-ás vereséget szenvedett a Slavia Praha ellen, azonban 2-1-es összesítéssel így is a zöld-fehérek jutottak tovább. A vezetőedzők így nyilatkoztak a lefújást követően: Most pont másképpen alakult, mint Budapesten!

A két mérkőzésen jóval többet volt a labda a prágai csapatnál, jóval több helyzete is volt, de ismét bebizonyosodott a labdarúgás egyetlen és örök igazsága, mégpedig az, hogy a fociban csak és kizárólag egyetlen statisztikai mutató számít, mégpedig a gólok száma.

Az pedig a következő két mérkőzés után: Slavia 1, Ferencváros 2!

A gólok mellett meg csak egyetlen fontos tényező van még, az meg a szenvedély!

Minden más csak felesleges mellébeszélés!

A MÉRKŐZÉS KULCSMOMENTUMA: A HIT
A Slavia Praha játékoskerete papíron majdnem háromszor annyit ér, mint az FTC. Idén csak az Arsenal tudta legyőzni, meg az odavágón a Fradi. A zöld-fehérek viszont végig hittek a lehetetlenben. És igazuk volt. A Fradi már minimum az El-csoportkörében szerepel.

A MÉRKŐZÉS FŐSZEREPLŐJE: DIBUSZ DÉNES
Ha lenne Osztályozónaplónk, ami az nb1.hu 1999-es megalapítása óta csak a magyar válogatott meccsei után van, akkor 10-es osztályzatot kapna. Ennyi!

GÓLOK TÖRTÉNETE:
36. p.:
Vezetnek a hazaiak! Sima adott be balról, miután lehagyta középen, ahol Blazic és Civic rosszul helyezkedtek, így Lukás Masopust 5 méterről, középről lőtt jobbal a bal alsóba. 1-0!

BL-selejtező, 3. forduló, visszavágó:
Slavia Praha (cseh)-Ferencváros 1-0 (1-0)
Prága, v.: Tobias Stieler (német)
gólszerző:
Masopust (36.)
sárga lap: Dorley (40.), Traoré (85.), illetve Haratyin (24.), Zachariassen (33.), Uzuni (58.), Civic (79., 84.), Kovacevic (85.), R. Mmaee (93.)
piros lap: Civic (84.)
Továbbjutott: a Ferencváros, 2-1-es összesítéssel.

Slavia Praha: Kolár – Bah, Holes, Kacharaba, Dorley – Hromada (Traoré, 65.), Stanciu – Masopust (Musa, 75.), Schranz (Plavsic, 65.), Olayinka (Sima, 16.) – Tecl (Kuchta, 65.)
Ferencváros: Dibusz – Wingo, Blazic, S. Mmaee (Kovacevic, a szünetben), Civic – Laidouni – Botka (Zsubkov, 77.), Nguen (R. Mmaee, 67.), Haratyin, Zachariassen (Somália, 71.), – Uzuni