Marco Rossit legendás edző látná szívesen Románia kispadján

Az olasz korábban a játékosa volt.

A Dinamo Kijev román vezetőedzője, Mircea Lucescu szívesen látná Marco Rossit a román labdarúgó-válogatott szövetségi kapitányaként – derült ki a szakember román médiának adott nyilatkozatából.

A tréner hétfőn este részt vett a Bukarestben rendezett osztrák-ukrán Európa-bajnoki mérkőzésen, amely az osztrákok 1-0-s győzelmével ért véget. Ezzel Ukrajna továbbjutási esélyei minimálisra csökkentek, s a meccset követően Lucescu a román médiának nyilatkozva csalódottságának adott hangot Ukrajna Eb-szereplésével kapcsolatban, amelyet várakozáson alulinak tart.

Eb2020: megvan a csoportunk első továbbjutója – NB1.hu

Mivel Finnország (B-csoport) és Ukrajna (C-csoport) is 3-3 ponttal végzett a harmadik helyen, és a hat csoportharmadikból négy jut tovább, a már négy ponttal rendelkező együttesek garantáltan továbbjutottak. Az A-csoportban 4 ponttal harmadik Svájc, illetve a harmadik forduló eredményétől függetlenül Anglia, Csehország, Svédország és Franciaország is továbbjutott már.

A 2009-ben a Sahtar Donyeckkel az UEFA Kupát elhódító román edző egyebek mellett a magyar szövetségi kapitányról is nyilatkozott, aki az 1990-es évek elején játékosként rövid ideig a Lucescu által vezetett olasz Bresciában szerepelt. A román tréner elmondta, reméli, hogy egyszer majd a román válogatott szövetségi kapitánya lesz Rossi, hiszen nagyon jól felkészült, komoly szakember, aki megérdemli, hogy más válogatottat is irányítson a magyaron kívül. Lucescu szerint Rossi "százszázalékosan profi edző", aki nagyon jól elemezte a magyarok ellenfeleit. Úgy vélte, hogy akárcsak játékosokat, edzőket is lehet találni bárhol a világon, a fontos az, hogy ez utóbbiak könnyen alkalmazkodjanak a fogadó ország futballkultúrájához.

A román válogatott nem jutott ki a részben budapesti és bukaresti rendezésű Európa-bajnokságra.

FRISSÍTÉS: 9.49

Németország-Magyarország: a várható kezdőcsapatok – NB1.hu

MLSZ Egyszerű a helyzet, ha legyőzzük a németeket, akkor továbbjutunk az Eb-csoportunkból. A németek számára sem tét nélküli az összecsapás: a döntetlen mindenképpen nyolcaddöntős szereplést érne számukra, győzelemmel csoportelsők is lehetnek, viszont vereséggel kiszolgáltatottá válna a helyzetük, mert ha közben a portugálok pontot szereznének a franciák ellen, akkor Joachim Löw együttese csoportutolsóként kiesne.