Fradi-Barca: Kijevben dől el minden

Még semmi sincs veszve.

FERENCVÁROS-BARCELONA 0-3

Hazai környezetben 3-0-ás vereséget szenvedett a Barcelonától a Ferencváros, valamint a Dinamo Kijev is kikapott a Juvetustól, ezzel biztossá vált, hogy Ukrajnában fog eldőlni a harmadik hely sorsa. A katalánok már az első félidőben eldöntötték a meccset, Dembélé oroszlánrészt vállalt a sikerből. A Fradinak is meg voltak a lehetőségei a szépítésre, ám minden próbálkozás meddőnek bizonyult.

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: OUSMANE DEMBÉLÉ

Az első gól előkészítésében tevékeny rész vállalt, majd adott egy gólpasszt. Azonban nem maradt gól nélkül hiszen a Braithwaite által kiharcolt tizenegyes ő értékesítette.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: AZ ELSŐ FÉLIDŐ

Viszonylag hamar megszerezte a vezetést a vendégcsapat Griezmann remek megoldása után. Az első találat után sem vissza az intenzitásból a Barca, további két gólt rámolt be a Fradi kapujába, ezzel eldöntve a meccset.

14. perc: Dembélé és Alba szép megmozdulásai után az utóbbi adott középre, ahol Greizmann megelőzte Dvalit és sarokkal a kapuba továbbított. 0-1

20. perc: Dembélé adott középre balról, Frimpong lemaradt Braithwaite-rők, aki jobbal a bal alsóba lőtt. 0-2

28. perc: Braithwaite-ről lemaradt Frimong, aki becsúszva felrúgta a Barca játékosát a tizenhatoson belül, tizenegyes. A labda mögé Dembélé állt oda, aki nem hibázott. 0-3

A következő körben a Dinamo Kijev vendége lesz, amely találkozó eldől, hogy melyik csapat jut az Európa-liga rájátszásába. A Barcelona a Juventust fogadja hazai pályán.

Ferencváros-FC Barcelona (spanyol) 0-3 (0-3)
Puskás Aréna, zárt kapus, v.: Alkeszej Kulbakov (fehérorosz)
Ferencváros: Dibusz – Botka, Blazic, Frimpong, Dvali, Heister (Lovrencsics, 64.) – Sigér (Laidouni, 64.), Somalia (Haratin, 81.) – Isael, Uzuni (Baturina, 71.) – Nguen (Mak, 71.)
FC Barcelona: Neto – Dest, Mingueza, Lenglet, Jordi Alba (Junior Firpo, a szünetben) – Busquets (de Jong, a szünetben), Pjanic – Trincao, Griezmann (Ricardo Puig, 65.), Dembélé – Braithwaite (De La Fuente, 80.)
gólszerzők: Griezmann (14.), Braitwaite (21.), Dembélé (28., 11-esből)
sárga lap: Frimpong (27.), illetve Busquets (29.), Griezmann (53.), Trincso (70.)

JUVENTUS-DINAMO KIJEV 3-0

Torinóban is ugyanolyan eredmény született, mint Budapesten, a Juventus 3-0-ra legyőzte a Dinamót. A gólok gyártását az első félidőben Chiesa kezdte meg, majd a második játékrészben Ronaldo és Morata folytatta. Ezzel az is eldőlt, hogy a Fradira és a Kijvere élet-halál meccs vár a következő fordulóban.