Felkészülés: nem bírt az FTC az északmacedón bronzérmessel

Betalált az új igazolás.

Lejátszotta második felkészülési mérkőzését az ausztriai edzőtáborban a Ferencváros együttese.

ÍME, A FERENCVÁROSIAK BESZÁMOLÓJA A MÉRKŐZÉSRŐL:

“A Carda Martjanci elleni 8-0-s sikert követően rekordbajnok és Magyar Kupa-címvédő férfi labdarúgócsapatunk az ausztriai edzőtábor második felkészülési mérkőzésén az északmacedón FK Shkendija ellen lépett pályára a szlovéniai Gornja Radgonában. Sztanyiszlav Csercseszov, ahogy azt a mérkőzés előtti beharangozóban előre jelezte is, jócskán variált a kezdőcsapatunkon, így a Varga – Gera, Csontos, Knoester, Katona – Esiti, Loncar – Zachariassen, Mercier, Marquinhos – Traoré tizenegy kezdte a találkozót.

I. félidő

A második percben az északmacedónok előtt adódott az első lehetőség Csontos hibája után, de a középre érkező lövést Varga Ádám hárította. A következő négy percben fiatal kapusunknak kétszer is játékba kellett avatkoznia, előbb egy alapvonalról érkező beadási kísérletet szedett össze, majd egy indításra lépett ki remek ütemben.
A kilencedik percben jegyezhettük fel az első ferencvárosi lehetőséget, amikor Mercier és Marquinhos játszott össze, végül utóbbi lőtt, de levágódott a labda. A 20. percben egy baloldali szabadrúgás után Varga nem tudta jól elöklözni a labdát, így egy lágy fejessel még veszélyeztetett a Shkendija, de nem találta el a kaput. Hat perccel később egy jobboldali beadással próbálkoztunk, de nem tudtunk veszélyeztetni.

A rövid ivószünet után gyorsan odakerültek a kapunk elé az északmacedónok, de az utolsó passz nem volt jó, így maradt a 0-0. A 31. percben Gera ívelte középre a labdát, ahol Traoré emelkedett, de fejese nem találta el a kaput. Öt perccel később jegyezhettük fel az első negyvenöt perc legnagyobb helyzetét, amikor egy ide-oda pattogó labda csattant a kapunk felsőlécén. A nagy ziccer komoly ébresztő volt a mieinknek, ugyanis ezt követően többször is odakerültek a kapu elé, de az utolsó passzokba, beívelésekbe hiba csúszott, vagy épp a védelem blokkolta a lövéseket.

II. félidő

A szünetben kettőt cseréltünk: Traoré és Marcier helyett Bassey és Baturina érkezett.
Az 54. percig kellett várni a második játékrész első komoly helyzetére, de Katona középre lőtt labdáját a gólvonal elől kivágták a védők. Egy perccel később cseréltek a mieink: Loncart Auzqui váltotta. Öt perccel később Marquinhos szöglete után Knoester érkezett szenzációsan, és fejjel megszerezte első gólját a Ferencváros színeben (1-0). A 60. percben Hasani révén egyenlített a vendég együttes (1-1).
A gyors gólváltás után valamelyest visszaesett a mérkőzés irama, elmaradtak a helyzetek mindkét oldalon, sokkal inkább a mezőnyben harcoltak a játékosok. A játékrész második feléhez érve vezetőedzőnk, Sztanyiszlav Csercseszov bedobta a fiatalokat is a mélyvízbe, hiszen előbb Nagy Olivér, majd Kaján Norbert is megkapta a lehetőséget a bizonyításra.

Tíz perccel a rendes játékidő vége előtt Marquinhos ívelt a hosszú oldal felé egy szabadrúgást, ahol Csontos fejelt, de ez nem okozott gondot az ellenfél kapusának. Az utolsó öt percre az NB I-ben már bemutatkozó Lisztes Krisztián vette át Zachariassen helyét. A hosszabbítás perceiben Csontos vette célba a kaput, de nagyot védett a kapus. Újabb gól már nem született, így 1-1-es döntetlennel zárult ausztriai edzőtáborunk második edzőmeccse”.