BL-selejtező: nem a levegőbe beszélt az FTC ellenfelének edzője

Szűk tíz perc alatt a párharc is eldőlhetett.

Ferencváros-Prishtina 3-0 (0-0)

Az előző szezonhoz képest több dolog is változott a Fradinál. Többek között új lett a csapat szerelése, illetve Szerhij Rebrov helyett már Peter Ströger irányítja a zöld-fehér gárdát.

Új meze van a Fradinak – kép – NB1.hu

Az FTC kedden megkezdte a szereplését a BL-selejtezőben. Talán mindenki tudja, hogy a Ferencváros a legutóbbi idényben a csoportkörig menetelt a Bajnokok Ligájában. A fővárosiak idén az első körben a koszovói bajnok Prishtina csapatával találkoztak. A hétfői sajtótájékoztatón Zekirija Ramadani arról beszélt, hogy ugyan a magyar együttes a párharc esélyese, de nem fehér zászlót lobogtatva fognak pályára lépni a Groupama Arénában.

BL-selejtező: melyik játékosoktól tart az FTC ellenfelének edzője? – NB1.hu

És a meccset látva kiderült, hogy a koszovói alakulat edzője nem a levegőbe beszélt. Oto John már a hatodik percben bevette Dibusz kapuját, de a játékvezető les miatt nem adta meg a gólt. Ez jó ébresztő volt a Fradinak, amely egyre jobban átvette az irányítást, de az első félidőben nem látott (szabályos) gólt a publikum.

A második félidőben is ment előre a hazai csapat, de a hőn áhított vezető gól csak nem akart megszületni. Aztán a 71. percben megtört a jég, Tokmac vette be a vendégek kapuját. A folytatásban a Fradi nem csak a meccset, hanem valószínűleg a párharcot is eldöntötte szűk tíz minutum alatt.

Hollandiából érdeklődnek a Fradi magyar tehetsége iránt – NB1.hu

A MECCS KULCSMOMENTUMA: A KOSZOVÓIAK LESGÓLJA

Az első félidőben eléggé megnehezítette a Prishtina a Ferencváros dolgát. Még nagyobb pácba kerülhetett volna a Fradi, ha Oto John nem lesről veszi be Dibusz Dénes kapuját.

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: A FRADI-TÁBOR

A zöld-fehér drukkerek ezen a meccsen is kitettek magukért, akkor is buzdították a csapatukat, amikor a koszovóiak még nem adták olcsón a bőrüket. Aztán ahogy jöttek a gólok, a hangulat még jobb lett.

71. perc: Civic tette középre a labdát a bal oldalról, Tokmac az ötös környékéről jobbal a bal alsóba pörgetett. 1-0!

74. perc: Mak ívelte be a labdát, amely a csereként beszálló Ryan Mmaee elé került. Mmaee az ötösről ballal vette be a koszovói kapu jobb oldalát. 2-0!

77. perc: Mak szabadrúgása után Blazic ünnepelhetett. A védő három méterről térddel küldte a labdát a bal alsóba. 3-0!

A párharc második felvonását jövő kedden rendezik meg Koszovóban, a találkozó 20 órakor kezdődik.