BL: a Fradi-szurkolók Máltán is kitették magukért

BAJNOKOK LIGÁJA SELEJTEZŐ, 2. KÖR, VISSZAVÁGÓ
Valletta FC (máltai)–Ferencváros 1–1 (1–0)
Valletta: Bonello – Zerafa, J. Borg, Camilleri, Pena Beltre – Dimech (Nwoko, 75.), R. Muscat (Monticelli, 80.), Tulimieri – Yuri, Fontanella, Piciollo (Tonna, 90.). Vezetőedző: Darren Abdilla
Ferencváros: Dibusz – Lovrencsics G., Blazic, Dvali, Civic – Ihnatenko (Sigér, 33.), Haratin – Zubkov, Skvarka, Nguen (Varga R., 85.) – Lanzafame (Szihnyevics, 74.). Vezetőedző: Szerhij Rebrov
Gólszerző: Fontanella 27. – 11-esből, ill. Nguen (60.)

Továbbjutott: a Ferencváros, 4–2-es összesítéssel

Simának indult, szoros lett a vége: röviden így lehetne összefoglalni a Fradi-Valletta mérkőzést. A zöld-fehér csapat 3-1-re nyerte meg a párharc első meccsét, de Dibusz is kulcsszerepet vállalt abban, hogy a Fradi "csak" egy gólt kapott.

A máltai csapat otthonában újra kitettek magukért a magyar bajnokcsapat drukkerei, akik nélkül inkább edzőmeccsre emlékeztetett volna a BL-selejtező.

A drukkerek már az első percben majdnem gólt ünnepelhettek, de Skvarka kísérlete a kapufán csattant. Kicsit később Haratin próbálkozása után imádkozta a labdát a kapufára a Valletta kapusa. Jól kezdett tehát a Fradi, de ez az eredményen nem látszódott.

Aztán a félidő derekán Lovrencsics rúgta meg a tizenhatoson belül Tulimierit, a játékvezető jogosan mutatott a büntetőpontra. Fontanella igyekezett gólra váltani a büntetőt, Dibusz jó irányba mozdult, de nem tudott védeni (1-0).

Annak ellenére, hogy hátrányba került az FTC, a magyar szimpatizánsok aktivitása nem lankadt, biztatásuk betöltötte az egész stadiont. Rebrov már az első félidőben cserélt: Ignatenkót kapta le a pályáról, az ukrán légiós helyére pedig Sigért küldte.

A szünetben 1-0 állt az eredményjelzőn, tehát Darren Abdilla nem a levegőbe beszélt, amikor a továbbjutásról beszélt a találkozó előtti sajtótájékoztatón.

A második félidőben is úgy tűnt, hogy Fortuna a Vallettával szimpatizál ezen a meccsen, ugyanis Lanzafame hiába talált be, les miatt mégsem ünnepelhetett az olasz. A zöld-fehérek közül talán sokan bosszankodtak még a játékvezetői döntésen, de Tokmac megindult, majd kb. 20 méterről a hazai kapu bal oldalát vette be (1-1). Ekkor két gólt kellett volna még rúgniuk a máltaiaknak a továbblépéshez, és ez nem igazán volt benne a meccsben.

A folytatásban többször is helyzetbe kerültek a Ferencváros játékosai, de Bonello állta a sarat. A magyar szurkolók még Máltán sem felejtkeztek el az újonc ZTE-ről, többször éltették az Egerszeget.

A Fradi ugyan kicsit ráijesztett a drukkerekre, de végül 4-2-es összesítéssel lépett tovább.

A harmadik körben a Dinamo Zagreb vár Szerhij Rebrov csapatára. Az biztos, hogy a horvátok ellen ettől több kell majd a zöld-fehérektől.

BL: Rebrov elmondta, miért volt feszült a visszavágón – NB1.hu