Barca-Fradi: pedig az az első 20 perc…

Tempóváltás és reménysugarak a Camp Nouban.

BARCELONA-FERENCVÁROS 5-1

25 év után lejátszotta első csoportmeccsét a Bajnokok Ligájában a Ferencváros. Szerhij Rebrov csapata az első 25 percben remekül helytállt a Camp Nouban a Barcelona ellen, Tokmac lesgólt szerzett, Isael óriási kapufát lőtt, aztán tempót váltottak a katalánok, és Messi tizenegyese, valamint Fati gólja után 2-0-s előnyben voltak a félidőben. A második játékrészben előbb Coutinho talált be, majd az utolsó húsz percre apróbb reménysugár csillant a Fradi előtt: Tokmac lerántása miatt Piquét kiállította a játékvezető, a tizenegyest Haratin értékesítette. A hajrában küzdött-hajtott a cserék által felfrissült magyar bajnok, ám az eredmény csupán a másik oldalon változott, Pedri gólja után Dembélé állította be az 5-1-et.

A MECCS KULCSMOMENTUMAI: AZ ELSŐ HÚSZ PERC ÉS A TEMPÓVÁLTÁS

Ha Tokmac nincs néhány centivel lesen és ha Isael picit pontosabban céloz… de a fociban nem létezik a feltételes mód, a Barca pedig tempót váltott és eldöntötte a meccset. A budapesti visszavágóra azért van miből építkeznie a Ferencvárosnak, és van mit javítania Ronald Koeman együttesének is.

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: LIONEL MESSI

Ansu Fatival együtt remekül mozgatták a Barcelona támadósorát, az argentin klasszis büntetőt harcolt ki, majd értékesített, míg a spanyol csodatehetség pedig gólt szerzett és gólpasszt adott. A hajrában Ousmane Dembélé beállása jelentette a katalánok frissességét.

27. perc: Kovacevic szabálytalankodott Messivel szemben a tizenhatoson belül, a sértett értékesítette a büntetőt. 1-0

Streamable Video

42. perc: De Jong löbbölése találta meg a leshatárról induló Ansu Fatit a Fradi-védelem mögött, a spanyol sípcsontjáról pattant a labda a hosszúba. 2-0

52. perc: Messi passza után Fati sarkazása találta meg Coutinhót, a brazil lövése Botkán megpattanva kötött ki az egyébként többször is nagyokat védő Dibusz kapujában. 3-0

70. perc: Tokmac lépett ki remekül, Piqué rántotta le őt utolsó emberként. A megítélt tizenegyes Haratin magabiztosan értékesítette. 3-1

Streamja – Simple video sharing

82. perc: Dembélé szólózott a Fradi-védők között-mellett, centerezése az élete első BL-meccsét játszó, 17 éves Pedrit találta meg, aki a hálóba lőtt. 4-1

89. perc: Messi forgolódott a tizenhatoson belül, passzával Dembélét találta meg, aki beállította a végeredményt. 5-1

Október 28-án a Ferencváros a Dinamo Kijevet fogadja, míg a Barcelona csoportrangadót játszik a Juventus otthonában.

Barcelona-Ferencváros 5-1 (2-0)

gólszerzők: Messi (27. – 11-esből), Fati (42.), Coutinho (52.), Pedri (82.), Dembélé (89.), ill. Haratin (70. – 11-esből)
kiállítva: Piqué (68.)
sárga lap: Laidouni (32.), Civic (44.), Haratin (85.), Kovacevic (91.)

Barcelona: Neto – Sergi Roberto (Firpo, 62.), Piqué, Lenglet, Dest – Pjanic (Busquets, 76.), de Jong – Francisco Trincao (Dembelé, 63.), Coutinho, Fati (Pedri, 63.) – Messi
Ferencváros: Dibusz – Botka (Lovrencsics, 77.), Blazic, Kovacevic, Civic (Heister, 63.) – Haratin, Laidouni (Somália, 63.) – Zubkov (Mak, 71.), Sigér, Isael – Tokmac (Boli, 71.)