Bajnokok Ligája: Szoboszlai nem menthetett a gólvonalon – VIDEÓ

Teljesen rendben van Diego Simeone újabb őrült mutatványa.

Ezúttal is főszereplő volt csapata aktuális mérkőzésén Szoboszlai Dominik, a Salzburg és a magyar válogatott középpályása.

Osztrák klubcsapata az Atlético Madrid vendége volt a Bajnokok Ligája csoportkörének a második fordulójában. A Salzburg 3-2-es vereséget abban a Wanda Metropolitanóban, amely létesítmény egyébként a világ egyik legjobb szurkolótáborának az otthona, de a madridi fanatikusok hiányában egyáltalán nem volt olyan élvezetes a mérkőzés, mint lehetett volna.

Mert a meccs nem volt rossz, voltak benne fordulatok, drámák, jó megoldások, szép gólok, védések szerelések, de ami számunkra a legfontosabb, hogy a mi fiúnk nemcsak a csapata, hanem az egész mezőny egyik legjobbja volt.

Még akkor is, ha a hazaiak harmadik gólja előtt nem tudott menteni a gólvonalon állva, de ez nem is lett volna tőle elvárható, csak akkor, ha eltalálja őt az egyetemes labdarúgás egyik legnagyobb tehetsége, a ma két gólt szerző Joao Félix.

Csapata első gólját egyébként Szoboszlai vágta, ami egyáltalán nem volt kisebb találat, mint a mindent eldöntő. Sőt…

Streamable Video

Watch this video on Streamable.

Szoboszlai egyébként ezzel a góljával 3 gólos lett a Bajnokok Ligájában (idén ez a második találata), így ő a legeredményesebb magyar játékos a mostani a lebonyolítási forma bevezetése óta.

A mérkőzés parádés pillanatsora volt, amikor a győztes gól megszerzése után a szenvedélyesen őrült hazai szakvezető, Diego Simeone a lelátó felé fordulva őrjöngött.

Ő eleve teljesen más dimenzióban van a mérkőzéseken, és mivel nála megszállottabb fanatikus kevés van a világon (ha van) egyáltalán,  nem lennénk meglepve, ha éppen odaképzelte volna az őrjöngő Atlético-fanokat a lelátóra.

Mert az teljesen rendben van, hogy üres, néma stadionokba szurkolást képzelünk, amikor nincsen.

BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
2. FORDULÓ
A-CSOPORT
Atlético Madrid (spanyol)–Salzburg (osztrák) 3–2 (1–1)
Madrid, Wanda Metropolitano, zárt kapuk mögött. Vezette:
Ovidiu Hategan (Octavian Sovre, Sebastian Gheorghe – romániaiak)
ATLÉTICO MADRID: Oblak – Renan Lodi (Hermoso, 82.), Felipe, Szavics, Trippier – M. Llorente, H. Herrera (Torreira, 82.), Koke, Á. Correa – L. Suárez (Lemar, 82.), Joao Félix.
Vezetőedző: Diego Simeone.
SALZBURG: Stankovic – Ulmer, Wöber (Onguene, 63.), Ramalho, Kristensen – Szoboszlai, Junuzovic (Ashimeru, 63.), M. Camara, Mwepu – M. Berisha, Daka (Koita, 30., Okafor 84.).
Vezetőedző: Jesse Marsch.
GÓL: Llorente (29.), Joao Félix (52., 85.) ill. Szoboszlai (40.), Berisha (47.)

AZ MTI BESZÁMOLÓJA A TÖBBI MAI MECCSRŐL – FRISSÜL
A címvédő Bayern München a vártnál nehezebben, 2-1-re nyert kedden a Lokomotiv Moszkva vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában.

A bajorok Leon Goretzka találatával már a 13. percben vezetéshez jutottak, de aztán a Lokomotiv a hajrához közeledve egyenlített. A hazaiak öröme nem tartott sokáig, kilenc perccel később ugyanis Joshua Kimmich újra a Bayernt juttatta előnyhöz, és erre már nem volt válasza a moszkvai együttesnek.

Kijevben a Sahtar Donyeck óriási küzdelemben gól nélküli döntetlent játszott az Internazionaléval. Az eredmény inkább az olaszok számára csalódást keltő, így ugyanis két mérkőzésen csupán két pontot szereztek.

Mönchengladbachban a Real végig szenvedett a találkozón, melyen Marcus Thuram két góljával a biztos védekezésre és gyors ellentámadásokra berendezkedő Borussia 60 perc alatt kétgólos előnyre tett szert. A madridi sztárcsapat csak az utolsó 15 percre tért valamelyest magához, de ez elég volt ahhoz, hogy nagy hajrával döntetlenre mentse a találkozót.

A C csoportban a papírformának megfelelő eredmények születtek, a Manchester City az Olympique Marseille vendégeként, az FC Porto pedig otthon, a görög Olimpiakosszal szemben győzött magabiztosan.

A D csoportban a Liverpool kényelmesen verte a vendég Midtjylland együttesét, míg az Atalanta nagyon megszenvedett az Ajaxszal. A hollandok a szünetre kétgólos előnybe kerültek, de a fordulás után az olaszok összeszedték magukat, és Duván Zapata hat perc alatt szerzett két góljával döntetlenre mentették a találkozót.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 2. forduló:
A csoport:
Atlético Madrid (spanyol)-Salzburg (osztrák) 3-2 (1-1)
gólszerzők:
Llorente (29.), Joao Felix (52., 85.), illetve Szoboszlai (40.), Berisha (47.)

Lokomotiv Moszkva (orosz)-Bayern München (német) 1-2 (0-1)
g:
Mirancsuk (70.), illetve Goretzka (13.), Kimmich (79.)

A csoport állása: 1. Bayern München 6 pont, 2. Atlético Madrid 3, 3. Lokomotiv Moszkva 1 (3-4), 4. Red Bull Salzburg 1 (4-5)

B csoport:
Borussia Mönchengladbach (német)-Real Madrid (spanyol) 2-2 (1-0)
g:
Thuram (33., 59.), illetve Benzema (87.), Casemiro (93.)

Sahtar Donyeck (ukrán)-Internazionale (olasz) 0-0
A csoport állása:
1. Sahtar Donyeck 4 pont, 2. Borussia Mönchengladbach 2 (4-4), 3. Internazionale 2 (2-2), 4. Real Madrid 1

C csoport: FC Porto (portugál)-Olimpiakosz (görög) 2-0 (1-0)
g:
Vieira (11.), Sergio Oliveira (85.)

Olympique Marseille (francia)-Manchester City (angol) 0-3 (0-1)
g:
Torres (18.), Gündogan (76.), Sterling (81.)

A csoport állása: 1. Manchester City 6 pont, 2. FC Porto 3 (3-3), 3. Olimpiakosz 3 (1-2), 4. Olympique Marseille 0

D csoport: Atalanta (olasz)-Ajax Amsterdam (holland) 2-2 (0-2)
g:
Zapata (54., 60.), illetve Tadic (30., 11-esből), Traoré (38.)

FC Liverpool (angol)-Midtjylland (dán) 2-0 (0-0)
g:
Jota (55.), Szalah (92., 11-esből)

A csoport állása: 1. FC Liverpool 6 pont, 2. Atalanta 4 (6-2), 3. Ajax 1, 4. Midtjylland 0