Újpest-Loki: óriási csalódás – reakció

Keresi az okokat a vezetőedző.

AZ ÚJPEST JELENTÉSE:

"A hétvégén az OTP Bank Liga szünete miatt a Szusza Ferenc Stadionban lépett pályára második csapatunk. Nem indult jól számunkra ez a bajnoki, egy félpályánál elveszített labdából indított támadást ellenfelünk, két passz után Maruscsák már a kapuig rohanhatott, és egy az egyben Tomori Zoltán eszén is túljárt, így a 3. percben máris vezetést szereztek a debreceniek. Ezután sem nagyon találtuk a fonalat, és a félidő derekára már kétgólos volt a hátrányunk, nemsokra rá pedig már harmadszor vehettük ki saját hálónkból a játékszert. Nem is várta meg a taktikai változtatással még a szünetet sem Mundi Viktor, de ez se hozta meg a várva várt eredményt.

A második 45 perc kiegyenlítettebb játékot hozott, de nem sokszor tudtunk eljutni a DVSC tizenhatosáig, igaz ők sem jelentettek már annyi veszélyt a mi kapunkra. Szépítő gólunkat az első csapathoz tartozó Fernando Viana szerezte, aki később még duplázhatott is volna, de akkor már nem célzott elég pontosan, így maradt a 3-1-es végeredmény vendégeink javára.

Mundi Viktor, a srácok vezetőedzője így nyilatkozott az összecsapás után:

„Óriási csalódás volt a mérkőzés, mind játékban, mind mentálisan nagyon gyengén teljesítettünk. Keressük az okokat, hogy ez miért történhetett meg. Kifogásokat lehetne találni, hogy korán hátrányba kerültünk, nagyon hamar 2-0 volt, ettől függetlenül a mi játékunkat, amit mi szeretnénk csinálni azt abszolút nem tudtuk hozni. Az első félidő végére váltottunk, egy direkt focira, egy felívelős futballra álltunk át, mert nem volt bennünk semmi ma. Mentálisan a második játékrészre egy kicsit felépültünk, de igazán a csapat nem hitte el, hogy akár döntetlenre vissza lehet jönni vagy győzni is lehet ezen a találkozón. A meccs képe alapján ez nem is volt benne, tehát ellenfelünk teljesen megérdemelten nyert, mondhatom azt, hogy a futball minden elemében felülmúltak ma minket.”

NB III. Keleti csoport 6. forduló

Újpest FC II. – DVSC II. 1-3

Gólszerzők: Fernando Viana 73’, illetve Maruscsák Jan 3’, Sármány Kristóf 24’, Mező Péter 33’

Tomori Zoltán – Kovács Dominik (Szabó Bence 88’) – Eckl Patrick – Benyó Imre – Varga György (Lukáts Ákos 63’) – Fernando Viana – Szűcs Áron – Máté Zsolt – Radosevic Ognjen (Kenyeres Máté 36’) –Kálnoki-Kis Zsombor – Bíró Márk (Nagy Zsolt 46’)

A bajnokság állása: 1. BKV Előre 18 pont, 2. DEAC 16 pont, 3. Kolorcity Kazincbarcika SC 16 pont… 10. Újpest FC II. 7 pont

A következő fordulóban a Füzesgyarmati SK ellen a Lázár Gyula Városi Sporttelepen lép pályára második csapatunk vasárnap, azaz szeptember 12-én 16 órától!"