Teljesen hitehagyott lett Horváth Ferencék ellen ifj. Albert Flórián csapata

Potyogtak a gólok.

Érdekes meccsnek ígérkezett a Magyar Kupa első fordulójában a Horváth Ferenc vezette Dunaújváros és az ifjabb Albert Flórián által irányított BKV Előre csatája.

A Dunaújváros a bajnokságban eddig 1-1-et játszott hazai pályán a Paks második sorsával, majd idegenben győzte le 2-0-ra az MTK második csapatát a Közép-csoportban, míg a BKV Előre az első játéknapon 2-0-s diadalt aratott a DVTK II otthonában, majd hazai pályán múlta felül 2-1-ra a Tiszafüredet.

A két gárda egymás elleni kupameccséről azt jelentette a duol.hu, hogy „már az ötödik percben Hesz Olivér találatával vezetéshez jutottak a házigazdák. A folytatásban az újvárosiak irányították a játék menetét, és a huszonötödik percben kétgólosra növelték az előnyüket. A találatot a nyáron még a távozás gondolatával kacérkodó Székely Benedek szerezte. A szünetig hátralévő időben újabb találat már nem született.

A pihenőt követően azonban felpörögtek az események. Az ötvenkilencedik percben büntetőhöz jutottak a vendégek, amit Szabó Árpád értékesített. A szépítésnek viszont nem sokáig örülhetett a fővárosi alakulat, mert a hatvankettedik percben a nem sokkal korábban csereként beállt Novák Zsombor szerzett gólt, így újra megnyugtató volt az újvárosi előny (3–1). Öt perccel később pedig véglegesen eldőlt a továbbjutás kérdése, hiszen Szabó Norman öngóljával tovább nőtt a különbség a két csapat között. A teljesen hitehagyott vendégek kapuját a hetvenedik percben Jakab Dávid is bevette, a végeredményt a rendes játékidő vége előtt hét perccel Forgács Péter állította be.”

Dunaújváros FC – BKV Előre 5–2 (2–0)
Dunaújváros FC: Pokorni – Papp M. (Szunyog a 90. P.), Hesz, Tóth G., Galambos, Barna Zs. (Gosztonyi a 61. p.), Dorogi R., Jakab D., Kesztyűs M. (Irimiás a 61. p.), Szepessy R. (Novák Zs. a 61. p.), Székely B. (Hegedűs K. a 84. P.). Vezetőedző: Horváth Ferenc.
BKV Előre: Horváth G. (Szüsz a 77. p.) – Girán, Forgács, Szabó N., Kubó (Kőrösi a 77. p.), Szabó Á., Benke Á. (Szabó D. a 73. p.), Tóth Sz. (Jáger a 64. p.), Egressy M., Ihos, Gyurkó (Mile a 73. p.). Vezetőedző: Albert Flórián.

Kipróbálnád a sportfogadást? A legjobb helyen jársz! (x)