Szárnyalás Buzsáky után, de neki is köszönhetően

Meglehetne a feljutás – jön a legfontosabb meccs.

Egészségügyi problémák miatt a tavaszi szezon előtt menesztette a III. Kerületi TVE Buzsáky Ákos vezetőedzőt (a gárda vele végezte el a felkészülést). Buzsákyval negyedik helyen ment téli pihenőre a gárda úgy, hogy fokozatosan ért el jobb eredményeket. Buzsákynak új csapatot kellett építenie, olyat, mely markáns szereplője a bajnokságnak úgy, hogy inkább előbb, mint utóbb, esélye legyen majd feljutni a másodosztályba.

Buzsáky teljesítette a feladatát, de a problémák miatt a váltás mellett döntött a klub vezetése. Az elöljárók választása az őskerületes Gál Istvánra esett, aki addig az utánpótlás-képzést koordinálta.

Gálról tudni kell, hogy mindig is az élete volt a labdarúgás és a Kerület, már játékosként is arról álmodozott, hogy később felkészült szakember lehessen, ennek rendelt alá mindent az életében.

Kinevezése után a gárda két ikszel kezdett, majd elképesztő győzelmi szériát szállított.

null

null

Az igazi megmérettetés azonban vasárnap vár a szakemberre, mert a csapata a Csepelt fogadja. Ez a mérkőzés minden óbudai számára kiemelt jelentőséggel bír, mert a kilencvenes évek végén, miután a gárda kiesett az élvonalból (átlagban 7-8 ezer ember előtt játszotta a meccseit) az akkori, amerikai tulajdonos úgy döntött, hogy Csepelre költözteti a csapatot.

Aztán az a vállalkozás onnan is továbbállt, de Óbudán is fájdalmas évek kellettek ahhoz, hogy újra legyen felnőtt labdarúgás.

Honlapunk úgy tudja, a mérkőzésre kiemelten készülnek az óbudaiak, így újra tele lehet a Kerület kis ékszerdoboza a mérkőzésre. Fontos megjegyezni, hogy a Kerület ultrái a vidéki mérkőzésekre is van, hogy több tucatnyian kísérik el a kedvenceiket.

A Kerület-Csepel vasárnap 13 órakor kezdődik, a Kerület az elmúlt 5 forduló eredményei alapján vezetné a bajnokságot, jelenleg viszont a harmadik, 14 ponttal lemaradva a feljutó, első helyen álló Ajkától.