Szakadó esőben nyert a Győr, nem akar összeállni az Érd játéka

Új szerepben a DEAC csapatkapitánya.

DEAC

Spitzmüller István edzőként is segíti a szakmai stáb munkáját a következő szezontól.

A negyedik idényét kezdi a Debreceni Egyetem labdarúgócsapatánál Spitzmüller István, aki a napokban hosszabbította meg szerződését. A csapatkapitány a következő szezont új szerepkörben kezdi, ugyanis pályaedzőként is segíti Sándor Tamás és Györky Gábor munkáját.

“Most annyiban lesz más a helyzetem, hogy az edzőkkel többet egyeztetek a csapattal, a játékosokkal, vagy éppen taktikával kapcsolatban – tudtuk meg Spitzmüller Istvántól. – Maradok az együttes tagja, viszont hamarabb megyek ki, hogy felrakjuk a pályát és bármi kérdés felmerül, azokat megbeszéljük az edzői öltözőben. Amint elkezdődik a foglalkozás, már kevesebb szerepem lesz edzőként, hiszen ugyanúgy elvégzem a feladatokat, mint a társaim.”

Spitzmüller Istvánt megkérdeztük, hosszabb távú céljai között szerepel-e, hogy edzőként dolgozzon a labdarúgásban.

“Gyerekeknél próbálkoztam már ezzel, de ott nem éreztem magam komfortosan, viszont a felnőttközegben jobban el tudom magam képzelni, ezért amikor a vezetőség felajánlotta ezt a lehetőséget, úgy döntöttem, belevágok. Jelenleg C licenccel rendelkezem, próbálok a következő A+B-s képzésre jelentkezni, ennek elvégzése után már elég jó lehetőségek lennének” – fogalmazott a csapatkapitány.

A vezetőség folyamatosan azon dolgozik, hogy minél jobb kerettel vágjon neki a csapat a szezonnak. Sorra jelenti be a klub az új igazolásokat, ám a 35 éves játékos-edző még óvatosan fogalmaz az esélyeket illetően.

“Lehetőségeinkhez képest minél jobban szeretnénk megerősíteni a keretet, úgy látom, hogy elég jó irányba haladunk, de nagy szavakat nem szeretnék még használni. Nagyon sok mindenen múlik, például mennyire működünk csapatként, az ellenfelek hogy tudnak összeállni stb. Először legyünk ott a mezőny első felében, gyűjtsünk minél több pontot a téli szünetig, és ha minden jól alakul, lehet merészebb terveket szövögetni” – hangsúlyozta Spitzmüller István.

SOPRON-GYŐR

A Győr beszámolója:

Lejátszotta első felkészülési mérkőzését az ETO Akadémia is szombaton 11 órától. Fiataljaink az SC Sopron vendégeként léptek pályára, ahol egy félidőt szakadó esőben játszva 2-0-s hazai győzelem született.

SC Sopron – ETO Akadémia 2-0 (1-0)

Sopron, Városi Stadion. V.: Takács Á.

SC Sopron: Horváth B. – Baranyai, Koronkai, Jakab, Csomós, Pető, Tóth A., Sipos, Gere, Kizonits, Füleki. Cserék: Gáncs, Jakab, Harangozó, Fodróczky, Májer, Kalmár, Bohár, Szabó Sz. Vezetőedző: Németh Norbert.

ETO Akadémia: Pálfi (Acsádi 46’) – Szamosi (Bakos 65’), Vadász, Perevuznik (Pereira 46’), Tamás K., Szabó T., Múcska, Szántó (Szabados 65’), Sipőcz (Hanzli 46’), Lacza (Ignácz 46’), Erdei (Major 65’). Vezetőedző: Király József.

Gsz.: Füleki (35’), Gáncs (77’).

Szombaton már az NB III-as ETO Akadémia is pályára lépett felkészülési mérkőzésen. Király József csapata a szintén harmadosztályú Sopron gárdájához látogatott. Az első félidő nagyjából eseménytelenül zajlott, a játékrész végén azonban megszerezte a vezetést a Sopron. Egy beívelt szabadrúgás át szállt a védőink fölött, a hosszún érkező pedig Füleki a hálóba lőtt 1-0. A második játékrészt szakadó esőben játszották a csapatok, ahol nagyrészben a mezőnyben folyt a játék, a 77. percben azonban növelni tudta előnyét a Sopron. Gáncs elé került a labda a kapunktól nyolc méterre, aki ilyen közelről nem hibázott, nagy erővel a kapuba bombázott 2-0. A mérkőzés vége felé a jobb oldalon Ignácznak sikerült több alkalommal is elfutnia, ám ezekből gólt nem sikerült szereznünk, így maradt a 2-0-s hazai győzelem.

Király József: – Első felkészülési mérkőzésnek mindenképp hasznos volt. Az első harminc percben mezőnyben egyenrangú ellenfelek voltunk. Az látszik, hogy az ellenfél kapuja előtt súlytalanok voltunk, amin mindenféleképp javítanunk kell. Mivel ez felnőtt futball, sok a párharc, amiből sajnos sokat el is vesztettünk, de ez később rutin megszerzésével a mi javunkra fordítható. Ami még pozitívum volt, hogy végig tudtuk tartani a ritmust az ellenfelünkkel.

CEGLÉD-ÉRD

Az Érd beszámolója:

Továbbra sem állt össze az Érdi VSE játéka, hiszen Limperger Zsolt együttese negyedik edzőmérkőzését is elveszítette, miután a Ceglédi VSE 5-1-re múlta felül Koós Gáborékat.

A Dorogi FC, a HR-Rent Kozármisleny és a Vác FC után az ugyancsak harmadosztályú Ceglédi VSE vendégeként játszotta negyedik nyári edzőmérkőzését az Érdi VSE. Limperger Zsolt ezúttal a Kertész F. – Fürjes, Gubacsi, Csiszár, Németh G. V. – Gera D., Koós, Pallagi – Kalmár D., Szendi, Molnár D. kezdő tizenegyet küldte pályára a Pest megyei együttesek találkozóján, ahol Szendi Iván és Molnár Dániel mellett a csereként pályára lépő Juhos Jónás is próbajátékon szerepelt az érdieknél.

A mérkőzésen a hazaiak kezdeményeztek többet, melynek köszönhetően Lukács Richárd góljával kerültek előnybe, majd a fordulás után Lukács újabb góljával megduplázta a különbséget a házigazda. Erre ugyan még Gera Dávid válaszolni tudott, de a hajrában további három gólt kaptak a vendégek, akik negyedik edzőmeccsüket is elveszítették.

“Hatvan percig nagyjából két egyforma csapat játszott, de az első percben egy egyéni hiba után kaptunk megint egy gólt. Utána egyre bátrabban játszott a csapat, kettő egynél volt egy sorcserénk, az utolsó fél óra valójában értékelhetetlen volt. De én az első hatvan percből indulok ki, ami jobb volt, mint a múlt heti, viszont messze vagyunk az igazi formánktól. Minden csapatépítő jó irányba viszi a csapatot, ha mindenki belátja, mit hibázik és normálisan meg tudjuk beszélni, mit kell tenni, hogy ezek ne forduljanak elő. Nem volt ez olyan aggasztó, mint amilyennek az eredmény alapján kinézett, mert hatvan percig jobb arcunkat mutattuk” – mondta el a mérkőzésről Limperger Zsolt, az Érdi VSE vezetőedzője.

Az Érdi VSE a bajnoki rajt előtti utolsó edzőmeccsét július 25-én, a Balassagyarmati VSE ellen vívja az Ercsi úti Sporttelepen. Időközben a Magyar Labdarúgó Szövetség elkészítette az NB III sorsolását is, melynek értelmében a Nyugati csoport első körében az érdiek augusztus elsején a Bicskei TC-t látják vendégül az Ercsi úti Sporttelepen.

Felkészülési mérkőzés
Ceglédi VSE-Érdi VSE 5-1 (1-0)
Érdi VSE: Kertész F. – Fürjes, Gubacsi, Csiszár, Németh G. V. – Gera D., Koós, Pallagi – Kalmár D., Szendi, Molnár D.
Csereként pályára léptek: Borek (kapus), Kertész B., Révész A., Juhos Varga T., Kovács B., Fügedi
Vezetőedző: Limperger Zsoltdi