Otthon tartotta a pontokat a Mosonmagyaróvár

Mosonmagyaróvár - Győzelmével elhalasztotta a bajnokavatást az MTE a Nyugati-csoportban.

„Összességében az első félidőben a hazaiak tetszetős, jó játékkal három gólig jutottak, a második félidőben a BKV kockáztatott és szorosabbá tudta tenni az eredményt. – olvasható a Kisalföld beszámolójában.

Futura Mosonmagyaróvár–BKV Előre 4–2 (3–0)
Mosonmagyaróvár, 500 néző. V.: Kiss N.

Mosonmagyaróvár: Tarczy – Bohner, Deák (Nagy Á., 66.), Baranyai, Galambos, Hanzl (Darázs, 59.), Schmatovich, Jasarevic, Laki, Mundi, Magasföldi (Hajós, 74.). Edző: Király József.

BKV Előre:  Gelei – Csikortás, Kiss K. (Szanku, 85.), Nyárasdi, Németh Á. (Balazsin, 69.), Herczeg L., Miklósvári, Csepregi, Katona, Csikós, Birtalan. Edző: Menczeles Iván.

Gsz.: Jasarevic (9.), Laki (20.),  Magasföldi (28., 61.), ill. Csepregi (62.), Traczy (70., öngól).
Kiállítva: Miklósvári (88.).

A 9. percben Mundi nagyszerű labdával indította Lakit a bal oldalon, aki egy csel után középre játszott, Jasarevic a tiszta helyzetet nem hibázta el. 1–0. A 20. percben szabadrúgás után  Laki bólintott a hálóba. 2–0. A 28. percben Galambos bal oldali beadását Magasföldi fejelte a hálóba. 3–0. A 61. percben Mundi–Jasarevic összjáték után ismét Magasföldi volt eredményes. 4–0. Egy perc múlva szépített a BKV Előre, Csepregi  lőtte a hálóba a labdát. 4–1. A 70. percben peches gólt kapott a hazai csapat: Surányi félpályáról kapura ívelte a labdát, a felső kapufáról visszapattanó labda balszerencsésen Tarczyról a hálóba pattant. 4–2.

Király József: – Győzelmünk egy pillanatra sem forgott veszélyben. Tetszetős játékkal, négy gólt rúgva és sajnos még kétszer ennyi helyzetet kihagyva megérdemeltük a győzelmet.

Menczeles Iván: – Az első félidőben egyéni hibáink miatt kis híján kivégzett bennünket a hazai csapat. A félidőben rendeztük sorainkat és kissé meg tudtuk szorongatni a hazai csapatot, amelynek gratulálok a feljutáshoz.”