Magyarország – Ikszelt az Újpest II, az MTK II győzelem.

A Ferencváros második csapata Zsivoczky Norbert és Kovács Krisztián góljának köszönhetően 2-1-re legyőzte a Puskás Akadémia II-t, így rendkívül közel került az NB III Nyugati csoportjának megnyeréséhez.

A fradi.hu beszámolója szerint a találkozót Lipcsei Péter együttese kezdte jobban, és a 33. percben Zsivoczky Norbert találatával meg is szerezte a vezetést. Az állás a hajráig nem is változott, ám a 77. minutumban Mezőssy révén egyenlítettek a hazaiak (1-1).

Ahogyan a szezon során sem tették, úgy ezúttal sem adták fel a Fradi játékosai, és néhány perccel később Kovács Krisztián találatával ismét vezetést szereztek. A győzelmet pedig már nem is engedték ki a kezükből.

A megszerzett három pontnak köszönhetően már hat egységgel vezeti az FTC II az NB III Nyugati csoportját. Már csak a jelenlegi második helyezett Mosonmagyaróvár érheti be. Erre abban az esetben kerülhet sor, ha a mai és jövő heti mérkőzését is megnyeri a rivális, míg a zöld-fehér gárda az utolsó fordulóban nem szerez pontot a Diósd ellen. Sőt, még ekkor sem biztos, hogy nem a Ferencváros II együtteséé lesz az arany, ebben az esetben ugyanis a gólkülönbség dönt az első helyről – ebben a mutatóban jelenleg hattal állnak jobban a Mosonmagyaróvárnál.

– Ha a Mosonmagyaróvár ma (vasárnap) este nem szerez három pontot a BKV Előre ellen, akkor már ezen a hétvégén megünnepelheti a Fradi újabb bajnoki címet!

– Ha a Mosonmagyaróvár megveri a BKV-t, akkor június 5-én, legalább egy pont kell a Diósd ellen a biztos elsőséghez.