Nagykanizsa-Mosonmagyaróvár: hatalmas küzdelem eredménytelenül – reakció

Büntetett a hazai csapat.

A MOSONMAGYARÓVÁR BESZÁMOLÓJA:

,,A BVSC legyőzése után újabb rangadó vár a Credobus Mosonmagyaróvárra, amely Nagykanizsára látogatott. Az óvári csapatból Nacsa Péter, Simita Gergő és Tóth László fog hiányozni, Végh Bence azonban felépült, így ő ott van a Nagykanizsa elleni keretben.

Remekül kezdte a mérkőzést a hazai csapat, hiszen rögtön az első percben Ekker megszerezte a vezetést. 1-0.  Negyed óra elteltével aztán egyenlített Varga László együttese. Egy rossz hazai felszabadítás után, Tóth szerzett labdát és talált Horváth kapujába. 1-1.

Az 56. percben aztán Ekkert buktatták a tizenhatoson belül, amiért járt a büntető. A tizenegyeshez Vlasics állt oda, aki nem hibázott. 2-1. A 65. percben újabb büntetőt ítélt a játékvezető, ám ezúttal a Mosonmagyaróvár javára. Boros nagyon higgadtan gurította Horváth kapujába a labdát 2-2. A 75. percben aztán a csereként beállt Lőrincz egy szép csel után megszerezte a kanizsaiak számára a mérkőzést eldöntő gólt. 3-2. Hiába próbált meg mindent megtenni a pontszerzésért a Mosonmagyaróvár, ezúttal a vendégek hibáit remekül kihasználó Nagykanizsa győzött.

A Mosonmagyaróvár legközelebb a MOL Fehérvár II. ellen lép pályára augusztus 22-én, vasárnap 17 óra 30 perctől a Wittmann Antal parkban.

FC Nagykanizsa – Credobus Mosonmagyaróvár 3-2 (1-1)

Vezette: Gáspár A.

Nagykanizsa: Horváth M. – Pál (Bagó, 60.), Kovalovszki, Major, Kószás, Nikics, Béli (Talabér, 60.) M., Ekker, Török (Péntek, 72.), Vlasics (Lőrinc, 72.), Tóth G. Vezetőedző: Koller Zoltán

Credobus Mosonmagyaróvár: Heinrich – Bohner (Debreceni, 78.), Deák, Czingráber, Jasarevic, D’Urso (Szegő, 83.), Tóth M., Nagy K. (Horváth K., 83.), Illés, Boros G., Szalka (Nagy Z., 78.). Vezetőedző: Varga László

Gólszerzők:   Ekker (1.), Vlasics (56. – tizenegyesből), Lőrincz (75.) ill. Tóth M. (15.), Boros (65. – tizenegyesből)

Varga László: – Szemrehányást nem tehetek a fiúknak, mindent megtettek azért, hogy pontokkal távozzunk Nagykanizsáról. Sajnos azonban minden hibánkat góllal büntették ma."