Nagy harc: fontos tulajdonságról beszélt a bajnokesélyes edzője – reakció

A kihagyott tizenegyes is belefért.

Az NB III Nyugati csoportjában a Mosonmagyaróvár 1-0-ra nyert a Kelen SC otthonában vasárnap délután. A találkozó egyetlen gólját Boros Gábor szerezte az 58. percben.

A mosonmagyaróváriak hivatalos weboldala így számolt be a meccsről:

"A 23 bajnoki óta veretlen Credobus Mosonmagyaróvár a hét forduló óta nyeretlen Kelen SC-hez látogatott a 32. fordulóban.

Nehéz körülmények között indult a találkozó, hiszen a mérkőzést megelőzően hatalmas jégeső zúdult a pályára. Nagyon küzdelmes, ám hullámzó volt a játék képe. Hol a mosonmagyaróváriak, hol a budapestieknek előtt adódott helyzet, gól azonban nem született az első félidőben.

Az 58. percben egy Horváth Kevin – Szalka összjáték után utóbbi tekerte be a labdát középre, amelyre Boros remekül érkezett és közelről a kapuba fejelt. 0-1. A 90. percben aztán Illést rántották le, amiért járt a büntető. A tizenegyeshez Debreceni állt oda, ám a büntető sajnos kimaradt. Az MTE nagyot küzdött a három pontért, de megérdemelten győzött."

A győzelmet követően nyilatkozott a vezetőedző is:

"Nem játszottunk jól, de ez a győzelem a szív diadala volt. A játékosaim bebizonyították, hogy a végletekig képesek küzdeni a városért, a klubbért és a bajnoki címért" – fogalmazott Varga László.

A sikernek köszönhetően maradt az első helyen a Mosonmagyaróvár, az előnye egy pont a második BVSC-vel szemben. A Kelen SC a 16. pozíciót foglalja el.

Kelen SC – Credobus Mosonmagyaróvár 0-1 (0-0)
Budapest, 150 néző V.: Kovács G.
Kelen: Kalmár –Egyed, Kertai, Pintér, De Oliveira, Szamosi, Simon, Kádár (Erdei, 76.), Rétyi, Tímári (Soós, 69.), Babinszky (Borbély, 62.). Edző: Harmati Tamás
Credobus Mosonmagyaróvár: Heinrich – Czingráber, Debreceni, Deák, Horváth K. (Nagy K., 76.), Végh B., Tóth L. (D’Urso, 58.), Simita, Szalka, Boros G. (Illés, 76.), Nagy Z. (Szegő, 50.). Vezetőedző: Varga László
Gólszerző: Boros G. (58.)