Listavezető vendégei voltak - BESZÁMOLÓ, REAKCIÓK

PMFC: Kovács – Sági, Rácz, Katona, Németh – Grabant, Nikic, Geiger, Hegedűs (Szabó, 70.) – Tihanyi (Koller, 77.), Kónya (Oliveira, 81.).
Vezetőedző: Vas László.
KTE HUFBAU: Kunsági – Tamaskó, Nánási, Fehér, Grünvald – Hirman, Vágó, Hegedűs (Karacs 46.) – Peres (Erdei 77.), Asztalos, Babolek (Vladul 82.).
Vezetőedző: Zoran Kuntics.
Gólszerzők: Grabant (39.), Kónya (44.), Geiger (63.)
A Középcsoport vasárnapi meccsei közül egyik legjobban várt mérkőzését rendezték két nagy múltú csapat között, a Pécs fogadta a Kecskemétet.
A pécsiek eddig ellentmondást nem tűrő módon menetelnek az NB II felé, eddig csak a Monor tudta őket lelassítani, ám a veretlenségüket megőrizték. Ezzel szemben a kecskemétiek szerényebben indították a bajnokságot, a hullámzó teljesítményük ellenére igyekeznek az élboly közelében maradni.
A találkozóra 1500 néző volt kíváncsi, ami lassan már átlagosnak mondható hazai pályán és ezt még néhány NB I-es klub is megirigyelné. A találkozót remek iramban kezdték az együttesek, ám az első gólra a félidő hajrájáig kellett várni. A 39. percben Grabant Bence használta ki az előtte adódó ziccert és szerezte meg a vezetést a csapata számára. A félidő vége előtt megduplázták az előnyüket a hazaiak, egy bravúrral védett szabadrúgás után Kónya Dávid ismételt 15 méterről és ez a próbálkozás már a hálóban landolt. A találkozó utolsó találatát a 63. percben Geiger Norbert szerezte, ezzel eldöntve a találkozót és otthon tartva mind a három pontot.
A győzelemmel egy újabb lépést tettek a feljutás felé a pécsiek, bár a Monor, az Iváncsa és a Szentlőrinc SE szorosan a nyomukban van. A kecskemétiek viszont kezdenek lemaradni, össze kell szedniük magukat, ha bele akarnak szólni a bajnoki címért folyó versenybe.
Az edzők így értékelték a látottakat:
Vas László(Pécs): ,,Könnyebb a mai nap után nyilatkoznom, nagyon büszke vagyok a fiúkra, mert nagyon jó felfogásban és pozitívan mentünk bele a mérkőzésbe. Annak tudatában, hogy egy nehéz hét van a hátuk mögött, rengeteg apró dolog hátráltatta a munkánkat, amit nyilván kifele nem igazán beszéltünk. Betegségek, eltiltás, sérülés, de mindenki aki a mai napon játéklehetőséget kapott maximálisan odatette magát és bebizonyította, hogy szükség van rá a csapaton belül. Az első félidő nagyon meggyőző volt, mind labdabirtoklásban, mind helyzetkialakításban az ellenfél fölé tudtunk nőni. A Kecskemét nem kezdte úgy a bajnokságot, ahogy elvárták volna tőle, de egy jó csapat. Meggyőződésem, hogy fogja gyűjtögetni a pontokat és előrébb fog végezni a tabellán, mint jelenlegi helyzete mutatja. Nem volt könnyű mérkőzés, de a 3-0 magáért beszél.”
Zoran Kuntics(Kecskemét): ,,A célunk az, hogy az élen legyünk az első 3-4-ben és ennek megfelelően próbáljunk teljesíteni. Magunkról nem is tudok mondani semmit, nem is léteztünk a pályán, sokkal jobb volt az ellenfél. NB III-as szinten még nem láttam ilyen csapatot. Mondtam a kollégámnak(Vas Lászlónak – a szerk.), hogy nagyon jó a csapat, abszolút modern focit játszottak. Agresszívak, gyorsan, elképesztő milyen jó csapata van. Mi ma asszisztáltunk, gratulálok a Pécsnek.”